MANGA AŞKINA – JAPON ÇİZGİ ROMANI

Merhaba. Siz de benim gibi uzun zamandır kitap okumamış, bir türlü başlayamamış, başlamaya da korkuyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız sizi mangalarla tanıştırayım o zaman.

Yok yok buradaki Manga grup olan değil: Japon Çizgi Romanı. Tersten okunuyor, siyah beyaz görselleri var ve yazıları az. Hah işte yazıları az ya, kısa zamanda bitirip aslında kitap bitirmenin zor olmadığını kendinize göstermiş oluyorsunuz. Ve bitirdikçe yenisini, başkasını, farklısını, uzun uzun romanları, kişisel gelişim, ekonomi, siyaset kitaplarını istiyorsunuz. Yani DOMİNO. Bir de kendinizi keşfetme aşamasındaysanız da oldukça mükemmel. 

1.VADEDİLMİŞ YOK YER

Bir yurt var. 6-12 yaş arasındaki çocuklar evlat edindiriliyor. Ama aslında gerçek oldukça ürkütücü. Orası canavarların yemesi için insan yetiştirme çiftliği imiş. Bunu fark eden 3 çocuğun tüm çocukları alıp yurttan kaçış yapma planını anlatıyor. Kitap şu an için 5 seri.

2.EV ERKEĞİNİN YOLU

Mafya babası bir adamın sevdiği kadın için ev erkeği olmasını ve yaptıklarını anlatıyor. Biraz komedi isterseniz okuyabilirsiniz.

3.SUİKAST SINIFI

21 kitaptan oluşan macera dolu bir seri… Ahtapota benzeyen bir öğretmen ve onu öldürmeye çalışan öğrencilerden oluşan bir sınıf.  Korosensei diyorlar: ”Öldürülmez Öğretmen”. Dünyayı yok etmesi için 1 yıl var. Devletin bir türlü öldüremediği ve en iyi suikasti onu en iyi tanıyan öğrencilerinin yapabileceğini düşündükleri bir manga.

Teşekkür ederim. İyi kitaplar. 

YouTube: Dt.Şaziye KAPLAN

Dinlemek isterseniz:

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.