Madrid’de Görmeden Gelmeyin

Madrid’de Görmeden Gelmemeniz Gereken 3 Mekan / Yer

Madrid’e ister bir tur ile gidin ister bireysel mutlaka gitmeden önce benim gibi araştırma yapın. Böylece geziniz daha programlı olur ve görmediğiniz bir yer kalmaz. Sizin için görülesi 3 yerin listesini hazırladım. Bu noktalar Madrid ‘in en önemli destinasyonları. Bu yüzden gezi planınıza eklemenizde fayda var.

1.Puerta Del Sol Meydanı

 

Madrid’in Taksim meydanı dediğimiz bu meydanı gezinizin başlangıç noktası yapabilirsiniz. Şayet olur da kaybolursanız Puerta Del Sol Meydanı demeniz yeterli. Her yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz bu meydandan. Meydan da ayrıca Zara ve H&M gibi mağazalar da bulunmakta. Dilerseniz uygun fiyata alışverişinizi de yapabilirsiniz buralara kadar gelmişken…

2.Botanik Retiro Parkı

Madrid‘in botanik parkı içinde yürüyüş yapabilir, bankta oturarak  etrafı izleyebilir ya da botanik parkında güzel fotoğraflar yakalabilirsiniz. Parkın içerisinde yapay bir gölet yer almakta. İspanya’nın Louvre Müzesi olan Prado müzesine de çok yakın bir lokasyonda yer almakta. Hatta parkın içinde açık havada yürüyüş yaptıktan sonra Prado Müzesi’ni de gezebilirsiniz.  

3.Prado Müzesi

Madrid’in Louvre Müzesi dediğimiz Prado Müzesi’nde birbirinden değerli sanatçıların tabloları yer almakta. Müze tıpkı İstanbul Modern gibi sanatseverlere belirli günlerde ücretsiz ziyaret olanağı sunuyor. Müzeyi pazartesi gününden cumartesi gününe kadar saat 18.00-20.00 arası ücretsiz gezebilirsiniz. Müzeye girişte güvenlik amaçlı çantalarınızı vestiyere bırakıyorsunuz.  Çantanızı bıraktıktan sonra resepsiyondan müze planını alır almaz  El Greco’nun , Valezquez’in, Rubens’in  ve Goya’nın şaheserlerinin bulunduğu bölüme yönelin derim. Böylece kısıtlı 2 saati verimli bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Zaman sınırlamanız yoksa iki gününüzü ayırın derim, 2 saatte bitirmek mümkün değil çünkü.


 

Yazım hayatıma isminin bulunmasında da katkım olan Işık Üniversitesi Basın Yayın Kulübü “MEŞALE” okul gazetesi bünyesinde kültür sanat haberleri yazarak başladım. Sonrasında ise yapmış olduğum seyahat deneyimlerimi paylaşmak, seyahat severleri yönlendirmek amaçlı gezi yazıları yazarak devam ettim. 2016 Ocak ayında üniversiteden mezun olurken "MEŞALE" gazetesine tekrar yazı yazamayacağımı bilmek beni üzerken, eski adı ile Aklarakara yeni ismi ile ise (kooplog ) sitesini keşfettim. Yazı yazmayı özellikle kooplog gibi bir site için yazı yazıyor olmaktan çok mutluyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir