in

Küçük Mucize Hisler

Küçük Mucize Hisler

Küçük Mucize Hisler

 Hayatta bazı nesnelere yıllar yüklüyoruz. Eylemlerin çatısına yaş bariyerleri diziyoruz. En basit örneği, örgü örmek. Çoğu insanın örgü örmek denilince aklına yaşlı teyzeler, koca şişler ve dağınık şekilde yerde sürünen yumaklar gelir. Halbuki nesnelere eylemlere anlam yükleyen bizleriz. Zihnimizdeki bariyerleri aşmaya çalışmalıyız, toplumun inşa ettiği sağlam bariyerlerin hayatımızdaki büyük etkisinin farkına varmalıyız. Varmalıyız ki yaptığımız eylemlerin bizi biz yapan özgürlüğümüzü temsil eden etkenlerini oluşturmalıyız. 

Benim hayatıma 15 yaşlarımda değen etkili bir kitap oldu ve bu kitabın özünde her bireyin farklı yaşamları olduğu fakat ortak noktada buluşmak için birçok sebep olduğunu gösteriyor. Bahsettiğim bu kitap, Küçük Mucizeler Dükkanı ve Debbie Macomber yazarıdır. Sade bir üslupla yazılan bu kitap, bambaşka dünyaların bir araya gelip dostluğun doğduğu koca bir masanın etrafında gelişen olay örgüsüyle örülmektedir. Bu kitap bana çekirdekten güç alıp örülen hikayelerin ne kadar değerli olduğunu kanıtlıyordu. Çekirdek, o kocaman masaydı ve ortak bir amaç ardından gelişen olaylar kitabı bütün haline getiriyor. Yolları örgü örmekle kesişen karakterlerin bize en güzel mesajlarından biri umudumuzu asla kaybetmemeli ve hayallerimizin daima peşinden koşmalıyız.

http://kitapgurmesi.com/tag/kucuk-mucizeler-dukkani-kitap-yorumu

 Seneler sonra Karşıyaka sokaklarında Küçük Mucizeler Dükkanı yazan bir dükkan tabelasıyla karşı karşıya geldim. Sanki kitabın bahsedilmeyen karakteri bendim. Dükkan sahibi kadınla göz göze gelince fazlasıyla uzun süre baktığımı farkettim. İnanır mısınız bu dükkan yumaklarla doluydu, hayret ettim çünkü kitabı okuyan bir okuyucu, esinlenip böyle bir olaya kalkışmış diye düşünmeden edemedim. 

Aklımda kurduğum bu düşünceler hayalimin temelini atmıştı bile. Dükkan ve beni kesiştiren de kitap olmuştu. Hayatta kat ettiğimiz yol kadar kesişiyoruz ve kesiştikçe büyüyoruz. Paylaştığımız ortak değerler bizi ortak hislerle buluşturuyor. Konuşmadan bir tebessümle bile ortak hisleri paylaşabiliriz.  

 Her zaman yolda olun.  

 Sevgiler. 

yazar

Yazar: M

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.