in

Kovid-19 Nedeniyle 22 Kilo Verdi

ABD’de bir hastanede çalışan ve Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsne yakalanan hemşire, salgın nedeniyle 22 kilo verdi. 

Yeni tip koronavirüs  ortaya çıktıktan sonra çok can kaybına yol açtı ama onu yenen hastalar da var. Salgını yenen hastalardan biri ABD’nin San Francisco kentinde yaşayan 43 yaşındaki Mike Schultz. ABD’de corona virüsüne yakalanan bu sağlık çalışanı, haftalar içinde vücudunda yaşadığı değişimi paylaştığı fotoğraflarla gözler önüne serdi. 

Bir hastanede hemşire olarak görev yapan Schultz, salgın başladıktan sonra corona virüsüne yakalandı. Belirtileri başta hafif seyreden Schultz, ciğerleri su toplayıp nefes alamamaya başlayınca yoğun bakıma kaldırıldı. 6 hafta boyunca tedavi gören ve yoğun bakımda solunum cihazına bağlı kalmış olan Schultz, salgın nedeniyle vücudunun uğradığı tahribatı sosyal medya hesabından paylaştı. Hastalık öncesi 86 kilo olan adam, tedavinin ardından 22 kilo vererek 64 kiloya kadar düştü.

Hastalığın çok zor ve tahammül edilmez olduğunu söylenen Schultz, “Cep telefonumu bile tutamıyordum, çok ağır geliyordu. Ellerim titrediği için hiçbir şey yazamıyordum. Bunun ne kadar ciddi bir hastalık olduğunu ve sizi nasıl etkilediğini göstermek istedim” dedi.

Kaynak: Sözcü.com

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.