Korona' ya Karşı En Büyük Silahımız: Moral

       Yine merhaba! Nasılsınız? Evet ben de iyiyim. Çok şükür atlattım korona yı ailemin atlatmasını bekliyorum ve bu dönemde onlara yardım ediyorum. İlaçlarını alıyor, çarşıya gidiyor, her şeyle ilgileniyorum. Bu süreçte en iyi ve en güçlü silahım moral idi. İnsanın yaşama sevinci yaşama tutkusu olunca yapamayacağı şey YOK! 

Kendine güvenirsen ve azimli olursan başarıya 100 de 100 ulaşırsınız. Örneğin ben 7. sınıfım ve çok çalışıyorum. Her gün ( karantinam bitmedi, uzaktan eğitime alındım buna rağmen) bir çok siteden testler çözüyorum.  

Sizde kendinize güvenin. Çok güzel bir fikir var; Aynanın önüne geç ve BEN BUNU YAPARIM veya HİÇ BİR ŞEY BENİ DURDURAMAZ ve benzeri şeyler söyle kendine güvenin artsın. Her sabah kalkınca Hoş geldin yeni gün de mesela. Öz güven arttırıcı testlere gir.

Hiç bir zaman korkma, cesur ol korku neye yaramış bu hayatta. Korku sadece bir oyun beyninin bir oyunu, ama gerçek Allah ‘ın bir nimeti. İlk okula giderken hepimiz korktuk değil mi? Korkmayan yoktur herhalde. Sınıfta ağlayan, ANNE diye bağıran bir sürü burnu sümüklü çocuktuk. Korku bizi durdurmaz kısaca.

Eğer istiyorsan yapacaksın kardeşim. Korkmayacaksın. Güveneceksin kendine kimse sana güvenmese bile…

Hayallerim yok benim…

“Hayırlısı olsun” dediğim gün hepsinden vaz geçtim.

Hayatı olduğu gibi keyfi sefasına yaşıyorum ben, size de öneririm, kendini zamana değil hayata bırak.

Korkma tutar o seni bırakmaz azla seni sen onu bırakmazsan. Darılır bırakırsan üzülür, kırılır.

Ben bir sonraki yazıma geçiyorum, bir yarım saate bitiririm herhalde.

Görüşmek üzere, dostlarım, unutmayın KENDİNİZE GÜVENİN MORALİNİZİ YÜKSEK TUTUN KORMAYIN ALTINI ÇİZERİM KORKMAYIN. BIRAKIN KENDİNİZİ HAYATA, YAŞAYIN KEYFİ SEFASINA.

YAPTIYSAM/YAZDIYSAM KÖTÜ BİŞEY AFFOLA!!

okur

Yazar: Gizemlikiz

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.