Korona Hayatını Çalıyor Gibi Hissediyor musun?

Korona Hayatını Çalıyor Gibi Hissediyor musun?

Korona Hayatını Çalıyor Gibi Hissediyor musun?

İlk blog…

“İnsanlar bu kadar seviyor mu bu hayatı?” ilk sorum bu oldu.  Nasıl hissediyorsan doğrudur derler . Gariptir ki kimse cevabını bilmeden  istedikleri ,gördükleri duygu ve hisleri aktarıyorlar çevrelerindeki insanlara diye düşünmeden kendimi alamıyorum. Kimse asıl soruları kendine sormuyor ya benimsedikleri şahıslara topluluklarda arıyor. Devamında cevaplar sorgusuz kabul ediliyor . Eleştirilere açık değiller bence cevapta aramıyorlar. Sadece taklit ediliyor. Mutluluğu dijital ortamlarda sergilendiği gibi mi kabul ediyoruz? Şuan dünya normal gündelik yaşantımızı etkileyen bir virüsle boğuşuyor. Herkes evde kalınmanın önemini vurguluyor. Tamda burada  tüm sorularım daha da çoğalıyor. Dijital ortamlardaki kimlikler yer değiştirmiş yansıtılanın aksine değişiyor. diyeceksiniz ki bu kanıya nereden vardın.

Her sabah ofislerinde yudumladıkları americano; filtre kahve postları veya story yok. Gün içinde arabalarından yolculuklarına dair paylaşılan storyler yok. Sabah koşularına ait videolar veya spor salonlarına dair görüntüler yok. Cafelerde fincan veya yemeklerinin görüntüleri yok. Eğlence alanlarındaki tüm yerlerdeki onları kendi ve kişisel varlığını gösterilecek alanları yok. sayabileceğim çok şey var ama en çok favoriler bunlar diye düşünerek bunları sıraladım. Bu virüs öyle bir şey ki tüm açık alanlarda ve insan elinin ulaşabileceği ve dokunabilecek tüm alanlarda bize etkisi altına alıp hastalanma durumumuz çok yükselten bir durumda seğir gösteriyor.

Diyeceğim o ki bu hastalık şu an baş göstermeseydi hayatlarımızı ve durumumuzu algılamamız ertelenecekti. artık tüm soruları kendilerine yöneltebiliyor ve bunları herkese yansıtabiliyorlar. Tüm yolculukların kapıları açıldı. tabi bu konular kendi açılarından daha çok üzerinde durabilinecek durumlar. Hayatlarına şuan çalışıp evde kalanlar için savaşan bir çok insan ve kuruluşlar var. Başta sağlık kurumları tüm tedariklerimizi sağlayan firmalar daha sayabileceğim hayati değerlerimizi normal tutmaya çalışan insanlar var.

Ne kadar korkutucu bir durum olsa iyi yönleri yakalamak istiyorum. Kendime vakit ayırmak sorularımı kendime sormak istiyorum. Hadi sende bu hayatını bu kadar seviyor musun? cevaplarını kendinde ara …..

yanlışlarımı veya doğrularımı söyleyin ne yazacağımı bilmeden biraz aklımda olan konulara değindim. sizce güzel bir başlangıç yapmış mıyım?

sadiyelendiniz..
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çaresizlik Fanusu
Sonraki
터치 – Touch

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.