kooplog’da Nasıl “Yazar” Olunur?

*Kooplog’a göstermiş olduğunuz yoğun ilgi nedeniyle 03.08.2019 tarihi itibarıyla kooplog’a içerik gönderirken dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıdaki gibidir. 

Blog platformu kooplog’da yazar olma süreci aşağıdaki gibi işler: 

Yeni üyelerin kooplog’a göndereceği yazılar, kooplog editörleri tarafından incelemeye alınır. İnceleme sırasında yazıya müdahale edilmez, redaksiyon yapılmaz. 

Editörler tarafından onay verilen yazılar sitede yayımlanır. kooplog’da yazar olabilmek için, üst üste 3 yazınızın editörler tarafından onaylanıp sitede yayımlanması gerekir. 

Üst üste 3 yazısında onay alan kullanıcıya “yazar” rütbesi verilir. “Yazar” rütbesi alan kullanıcının sonraki yazıları incelemeye tabi tutulmaz. Yazıya yazar tarafından görsel eklenmemesi durumunda, editör ekibi içerikle ilgili bir kapak görseli atar ve yazı sitede yayımlanır. 

kooplog'da Nasıl "Blog Yazarı" Olunur?

Bir yazının onaylanması için aşağıdaki özellikler aranır: 

  1. Yazı özgün olmalıdır. %15’ten fazla alıntı içeren yazılar özgün kabul edilmez. 
  2. Kooplog‘a gönderilen içerikler hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde ifadeler içeremez. 
  3. Kooplog’a gönderilen içerikler sadece “başlık” içermemeli; kullanılan her başlığın altında açıklamasına yer verilmelidir. 
  4. İçeriklerde asgari düzeyde yazım ve noktalama kurallarına uyulması beklenir. “yapıcamedicem” gibi kullanımlar, yazarın anlatım tekniği çerçevesinde kabul edilir; fakat okunabilirliği düşüren noktalama yanlışları, birleşik yazılan bağlaçlar ve benzeri hatalar, yazının onaylanmamasına yol açabilir. 
  5. Kooplog’a göndereceğiniz içerikte kendi var olan kişisel blog sayfanıza ya da içeriği hazırlarken kullanmış olduğunuz kaynaklar için bağlantı paylaşabilir ve yönlendirme yapabilirsiniz. Ancak; reklam amaçlı hazırlanmış içerikler kabul edilmez ve yayınlanmaz. 
  6. İçeriklerdeki düşük kaliteli/çözünürlüklü kapak görseli ve iç görseller editörler tarafından değiştirilebilir. Kapak görseli ve yazı içi görsellerde azami boyut 1 MB’dır.
  7. Şiir, otobiyografik kısa yazılar, blog niteliği taşımayan ve özgün olmayan içerikler kabul edilmez.

Zorunlu olmamakla birlikte, aşağıdaki koşullara uyan yazılar onaylanma sürecinde önceliklidir: 

  1. Kapak görseli” ve/veya “yazı içi görsel” içeren
  2. Yazı ekleme panelinde bulunan “etiketler” bölümüne yazı içeriğiyle alakalı etiket ihtiva eden
  3. %15’ten az olmak üzere alıntı içeren yazılarda kaynak gösteren

Gönderdiğiniz yazı onaylanmıyorsa, onay alacak şekilde düzenleyip tekrar göndermeyi deneyebilirsiniz. 

Örneğin aşağıdaki yazı, blog yazısı standartlarını karşılamadığı için onaylanmaz: 

Az önce otobüs te eve giderken rasgele iki kişinin lapdopları gözüme çarpdı.Kapağı envayi çeşit sticker ile dolu. Bu görünütüden sonra sticker o layı aklımı yol boyunca kurcaladı.kendi kendime ulan senin başka düşünecek şeyin yok mu dedim ama kendimi alıkoya madım.Bu uzun düşünme maratonun da stickerlı gördüğüm bilgisayarları fitreledim vekendimce ilginç bir sonuca vardım. Sticker cümbüşüne sahip bilgisayarları en sık üniversite hayatım boyunca gördüğümü farkettim. Daha önce neden dikkatimi çekmedi hiç bilmiyorum. Dikkate deyer birşey mi derseniz ,evet ilk başta kimse bunu dikkate değer görmüyor. Peki ozaman insanlar neden sticker işleriyle uğraşıp bilgisayarlarını bakkal gibi kaplıyor? Bir kaç sonuça vardım. İlk olarak insanların değersiz ve kötü gördükleri laptoplarını kendilerince özellestirmeye çalışması aklıma geldi. iyide kardeşim neden? Ne diye uğraşıyosun lan bununla? Bana biri açıklasın. Şu nedenlerle sticker yapıştırtım. Bazı arkadaşlarımının Aliexpress üzerinden sticker siparişi verdiğini hatırladım bunları düşünürken. Adamlar üşenmiyor taa allahın uzakdoğusundan 3 kuruşluk stickerı getirtmeye uğraşıyor. 


Ancak aynı yazı, aşağıdaki şekilde düzenlenirse onay alır: 

Az önce otobüste eve giderken rastgele iki kişinin laptopları gözüme çarptı. Kapağı envai çeşit sticker ile dolu. Bu görüntüden sonra sticker olayı aklımı yol boyunca kurcaladı. Kendi kendime ulan senin başka düşünecek şeyin yok mu dedim ama kendimi alıkoyamadım.  

Bu uzun düşünme maratonunda stickerlı gördüğüm bilgisayarları filtreledim ve kendimce ilginç bir sonuca vardım. Sticker cümbüşüne sahip bilgisayarları en sık üniversite hayatım boyunca gördüğümü farkettim. Daha önce neden dikkatimi çekmedi hiç bilmiyorum. Dikkate değer bir şey mi derseniz, evet ilk başta kimse bunu dikkate değer görmüyor. Peki o zaman insanlar neden sticker işleriyle uğraşıp bilgisayarlarını bakkal gibi kaplıyor? 

Birkaç sonuca vardım. İlk olarak insanların değersiz ve kötü gördükleri laptoplarını kendilerince özelleştirmeye çalışması aklıma geldi. İyi de kardeşim neden? Ne diye uğraşıyosun lan bununla? Bana biri açıklasın. Şu nedenlerle sticker yapıştırdım. Bazı arkadaşlarımın Aliexpress üzerinden sticker siparişi verdiğini hatırladım bunları düşünürken. Adamlar üşenmiyor taa allahın uzakdoğusundan 3 kuruşluk stickerı getirtmeye uğraşıyor. 


Tüm bu koşulları sağladığınızı düşündüğünüz halde yazınız onaylanmıyorsa, profilinizdeki “Mesajlar” bölümünden kooplog hesabına mesaj gönderebilirsiniz. 

Rapor Et

blogger

Yazar: kooplog

kooplog Ekibi | kooplog hakkındaki tüm sorularınızı bu hesaba özel mesaj olarak gönderebilirsiniz 🙂

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Facebook Yorumları