Siyaset, Felsefe, Bilim ve Farkındalık: Blog Kültürüne Yakışır Bir ‘Kürsü’

Siyaset, Felsefe, Bilim ve Farkındalık: Blog Kültürüne Yakışır Bir 'Kürsü'

kooplog Kürsü Nedir?

kooplog Kürsü, kooplog.com’da bulunan ana kategorilerden biridir. Mart 2019’da hayata geçirilmiş ve kooplog.com’da Sosyal Blog İçerikleri kategorisinden sonra ikinci en büyük kategorisi haline gelmiştir.

kooplog Kürsü Nasıl Çalışır?

kooplog Kürsü‘de dileyen herkes blog yazılarını paylaşabilir. Yazıların uygunluğu kooplog editörleri tarafından denetlenir ve uygun bulunması durumunda kooplog.com‘da Kürsü kategorisi altında yayınlanır.

kooplog Kürsü’de Farklı Olan Ne?

kooplog Kürsü, gündelik hayatta çokça konuşulan, toplumda hemen herkesin az ya da çok fikir sahibi olduğu konulara yer verir. Bu konular ise ana çerçevede Siyaset, Bilim, Felsefe ve Farkındalık olarak belirlenmiştir.

Sosyal blog içeriklerinden farklı olarak “nesnel bilgi” verme amacı gütmez. kooplog Kürsü’de yazılan konular, ele alınan yazılar ağırlıklı olarak kullanıcıların kişisel yorum ve düşüncelerini içerir ve içeriklerde ”Bence böyle”, “Ben böyle düşünüyorum” perspektifi yer alır. Bu nedenle bu alanda yazılan yazılar özneldir ve eleştiriye açıktır. 

Siyaset, Felsefe, Bilim ve Farkındalık: Blog Kültürüne Yakışır Bir 'Kürsü'

Örnekle Açıklayalım:

1) İş Görüşmelerinde Sizi Terletecek 11 Soru ve Onlarla Başa Çıkmanın Yolları adlı içerik iş görüşmesi yapmadan önce göz atmanız gereken bir rehber niteliğindedir ve genel olarak nesnel ifadeler ve bilgiler içerir. Bu nedenle bu içerik “Sosyal” adlı kategori altında listelenir.

2) Referans Vs. Torpil: Bir Fark Var mı? adlı içerik iş görüşmesi süreçlerinde çokça sorguladığınız bir konu hakkında kişisel düşünceleri, görüşleri ve dolayısıyla genel olarak öznel ifadeler içerir, eleştiriye açıktır. Bu nedenle bu içerik “Kürsü” adlı kategori altında listelenir.

Ayrıca; bu ve benzeri konuların konuşulduğu diğer platformlardan farklı olarak kooplog, aşağıdaki prensibi esas alır ve bu doğrultuda kaleme alınmış içeriklere kooplog.com’da yer verir.

  • Görüşlerin, düşüncelerin ve eleştirilerin,
  • Hakaret etmeden,
  • Kırıp dökmeden konuşulduğu,
  • Blog kültürüne yakışır bir Kürsü.

Önerilen Kürsü Blog İçeriği: Paylaşmadan Duramama Hastalığı: Bilinmeyen Aksiyonun Değersizliği Nedir?

kooplog Kürsü’de Bulunan Kategoriler Hangi Konuları Kapsıyor?

Siyaset: Karşıt görüşleri aşağılamadan, hakaret etmeden; kendi düşüncelerinizi ifade eden tüm ‘Siyasi’ konularda blog yazısı yazabilir ve kooplog Kürsü’ye gönderebilirsiniz.

Felsefe: Felsefe odaklı tüm konularda blog yazısı yazabilir, kooplog Kürsü‘ye gönderebilirsiniz.

Bilim: Bilimsel bulgular, ilginizi çeken bilimsel gelişmeler vb. konularda blog yazısı yazabilir ve kooplog Kürsü‘ye gönderebilirsiniz.

Farkındalık: Farkındalık yaratmak istediğiniz, ‘bu konuda benim de söyleyeceklerim var’ ya da ‘bu konu neden konuşulmuyor’ dediğiniz tüm konularda blog yazısı yazabilir, kooplog Kürsü‘ye gönderebilirsiniz.

Tüm kooplog Kürsü içeriklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Siz de hemen aşağıdaki görsele tıklayın ve blog yazmaya başlayın.

kooplog'da blog yaz


 

kooplog.com; blog içeriklerini takip edebileceğiniz, dilerseniz kendi blog içeriklerinizi oluşturabileceğiniz bir kooperatif blog içerik platformudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir