KİTAP OKUYORUM ÇÜNKÜ..

Niçin kitap okuruz? Kitaplardan sadece bir şeyler öğrenmek için mi?

Kitap okuyoruz çünkü; hayal gücümüzü geliştirmek istiyoruz. Hayal kuramayan hayal dünyası sınırlı olan insan hayattan zevk alır mı? Her insanın tozpembe hayalleri olmalı. Yaşamına renk katmalı.

Kitap okuyoruz çünkü; kelime hazinemizi geliştiriyoruz. Neden mi geliştirmeliyiz? Kendini daha düzgün ifade edebilmek için. Kelimelerin sesi vardır. Hepsinin kendine özgü ayrı ayrı sesi vardır. Onları doğru yerde ve doğru biçimde kullanırsak kendimizi çok daha iyi bir şekilde açıklayabiliriz.

Kitap okuyoruz çünkü; yeni dünyalara yelken açmak istiyoruz. Yeni dünyalar, yeni insanlar, yeni kültürler, yeni duygular… Kim bunlar ile tanışmak istemez ki. Kitap okudukça daha iyi empati kurabiliriz. İnsanların yaşadıkları olay karşısındaki davranış ve tutumlarını en en en önemlisi de içinde yaşadığı duyguları anlarız. Onları daha iyi anlarız.. Kitap okuruz çünkü; yaşadığımız andan az da olsa kopmak kafamızı boşaltmak isteriz. Kaçmak isteriz. Ve KİTAPLAR bize yardım eder. Eğer kitapları anlarsak onlar ile bağımız olursa; kitaplar en yakın DOSTUMUZ, SIRDAŞIMIZ, HER ŞEYİMİZ olur.

okur

Yazar: Ceren-Aydin

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum