Keyifli Bir Seyahat “Doğu Ekspresi”

insanlar çoğu zaman değer verdikleri kişilerle sonsuz anılar biriktirmek ister ve farklı farklı aktivitelere başvururlar. Bu aktivitelerden biride Doğu ekspresidir. Çok keyif alacağınız bir seyahat şekli olan doğu ekspresi nasılmış bakalım.

Keyifli Bir Seyahat "Doğu Ekspresi"

Doğu Ekspresi Ankara- Kars- Ankara arasında her gün işlemekte, pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır.

Kuşetli vagonlarda 10 Kompartıman bulunmakta her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabilmektedir. Çarşaf, pike ve yastık TCDD Taşımacılık AŞ tarafında verilmekte olup, kompartımandaki koltuklar istenildiğinde yatak olarak kullanılabilmektedir.

Doğu Ekspresi içerisinde yer alan yemekli vagonlar ise 4’er kişilik masalardan oluşuyor. Yemekli vagonda 14 masa 47-52 arasında değişen oturma yeri bulunmaktadır. Yemekli vagonun içerisinde kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler, soğuk sandviçler ve sıcak/soğuk içecekler yer alıyor. Restoranın belirli bir açılış- kapanış saati bulunmuyor. 7/24 yolcuların hizmetine açık.

Keyifli Bir Seyahat "Doğu Ekspresi"

Trenin geçtiği doğal güzellikler nedeniyle gezginler, fotoğraf sanatçılarının oldukça yoğun talep gösterdiği trenlerdendir.

En yoğun sezon yaz dönemi olup,  bu sezonda seyahatler genelde pulman vagonlarla yapılmaktadır. Kış aylarında ise yürüyüş grupları, fotoğraf sanatçıları, dağcılık grupları, Üniversite öğrencileri, Öğretmenler gibi farklı meslek gruplarından talepler genelde kuşetli vagonlara alınmaktadır. Bu grupların tercihi Aralık sonunda başlayıp Mart ayı ortalarına kadar devam etmektedir.

Keyifli Bir Seyahat "Doğu Ekspresi"

Doğu Ekspresi Ankara-Kars arasındaki seferini yaklaşık 24 saat içerisinde tamamlamaktadır.

Peki bu güzel seyahatin ücreti ne? Tabiki de o kadar pahalı olmayan ve sevdiklerinizle harika bir yolculuk geçirmenizi sağlayan Doğu ekspresi fiyatları şöyledir:

Ankara-Kars Pulman (koltuklu) tam 58.00, genç 49.50, 65 yaş üstü 29 TL.

Kuşetli 78, genç ve 60 yaş üstü 69.50, 65 yaş ve çocuğa ise 49.00 TL.

Ayrıca Doğu Ekspresi Ankara Kars arasındaki seferini yaklaşık 24 saat 30 dakika içerisinde tamamlamaktadır.

Keyifli Bir Seyahat "Doğu Ekspresi"

Kesinlikle mükemmel bir seyahat için biletlerinizi önden almanızı tavsiye ederim.

GeniusLab
Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu uyanmaktır.
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Alkış Alkış Nereye Kadar
Alkış Alkış Nereye Kadar

Alkış Alkış Nereye Kadar

Sonraki
Dünyanın En Tehlikeli Kurumu: El Alem
Dünyanın En Tehlikeli Kurumu: El Alem

Dünyanın En Tehlikeli Kurumu: El Alem

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.