KENDİNİ BULMAK

Merhaba, bu benim bloğumda yer alacak ilk yazım. 

  Böyle bir başlık seçmemden anlaşılacağı gibi burada bizlerin kendini bulması için bir takım düşüncelerden ve alabileceğimiz ortak kararlardan bahsedilecek ve bunların hepsi benim için de geçerlidir.  Bu yazıyı okumayı düşünecek insanların bir çoğu kendini daha keşfetmemiş veya öyle olduğu psikolojisi ile kendilerine dert ve sıkıntı kervanın da sürükleyenler olacaktır. Aslında benim de bu insanlardan bir farkım olduğu söylenemez. 

  • KENDİME SORULAR 
  1. Kendimi keşfedebildim mi ? 

  -Hala bunun farkında değilim, büyük arzular içerisindeyim ancak bunlara başlamak için önüme hep bir sorun çıkıyor ve her şeyin sadece düşünceden ibaret olarak kalması beni daha da içinden çıkamadığım bir mutsuzluğun içerisine sürüklüyor. 

  Aslında benim gibi bu durumu yaşayan insanlarında bilmem farkında mıdırlar ancak başımıza gelen ve bizi alt üst ettiğini düşündüğümüz sorunlara sığınıyor olabilir miyiz? 

  Hayatımız boyunca aslında hep kendi çabamızla bir yerlere gelmiş sayılırız, kimimiz büyük bedeller ödeyerek kimimiz ise küçük çabalarla kendimizi yetiştirerek şuanda olduğumuz yere kadar ulaşabildik. Burada asıl önemli olan geçmişte yapmak istediğimiz yapamadığımız hayallerimizi, hedeflerimizi gerçekleştirmiş olsaydık şuan ki halimizden ne kadar daha ileride olabilirdik? 

  Bunu düşünerek hareket etmek ve uyandığımız her sabah kendimiz için bir şeyler yapmaktan geri durmamak, uzun vadede yaşayacağımız mutsuzlukların bir sebebi de kendimizi anlık mutluluklara hapsetmek olacaktır, unutmayın. 

Kendime sorduğum soruya burada bir yanıt bulamadıysanız eğer şunu söylemek isterim; ben ağzımdan çıkmış olan bir söz için şuan ilk adımı attım bunu yayınlayarak kendimi daha mutlu hissedeceğim. Bu ne kadar insana ulaşacak onu dahi bilmeden yazıyorum. 

Buraya kendim için bir şey bırakıyorum, burada senin için tek gördüğüm fayda benim kendim için bir şeylere başladığımı görerek seninde kendin için bir şeyler yapmaya başlayacak cesareti kendinde bulman düşüncesidir. Belki sende benim gibi burada bir konu hakkında yazmak istersin, belki sadece hep hayalini kurduğun o atlı karıncaya binmek istersin. Sadece başlaman yeterli, hayatı yakala ve kendinden başka kimse olmak için çabalama, bende bunu deneyeceğim…

                                                                                        Saygı ve sevgilerimle değerli dostum.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.