Kendin Olmayı Bil

Merhaba 

Evet son kez ameliyat öncesi gezmek istedim bunu şuna benzettim ölmeden önce ki istek gibi oldu (Allah Hayırlı Uzun Ömürler Versin)belirsizlikler’le dolu hayatım ve ameliyatım allahtan başka sığınacak kimseniz yok sağ dizimin tutması meçhul garantisi yok, ama tutmamış dizi yaşamda böylesi sürdürmekte olmaz, merhametli doktora rastladım, mağdur olmuş genç kızımız dedi. Ama tedavisini artık o üstlenecek, işimiz sadece duaya kaldı, eğer yürümek desteksiz yürümek varsa kaderimizde Allah izin rıza görürse yürüyeceğim, eğer Allah uygun görmüyorsa da kaderime razı olup, yolumda devam edeceğim, duygulanmayın, acımayın, ağlamayın! Her şey rabbimden geliyor! Yalnız da değilim rabbim var sahibim o. Evet iki senelik tutmayan dizimi tedavimi balta limanında başladım ve 28 Haziran 2021 Pazartesi günü ameliyat hazırlıkları için tahliller vs hepsinden geçeceğim ameliyat öncesi hazırlıklar bunlar ameliyat tarihi henüz belli değil şimdilik ön hazırlık yapıyoruz. Sağlıklı olsaydın ne yapardın? Çok gezmeyi seviyorum,doğa, tarih gezisini daha çok seviyorum gezilecek yer bırakmazdım, okumayı çok seviyorum sevdiğim istediğim meslek sahibi olurdum, o mesleğim üzerinden geliştirirdim, araba sürerdim çünkü çok imreniyorum, kronik hasta olduğum içinde yasak, ben nasıl bireyim doktor dese ki bunları, bunları yemeyecek içmeyeceksin yapmam, kuralcı ve sağlıklı beslenmeye gayret ediyorum elden geldiğince, kısacası şu ki! Karınca gibi çalışır sürekli üreten türeten aktif bir birey olurdum tabii bu bedeni düşünerek hareket ederim, bedeni iflas edecek konuma sokmam.
Artık yolun veya hangi seviyedeyiz bilemiyorum ama, çok ağır dönemleri atlattık, çok ağır imtihan sınavdan geçiyorum bu belli ama dua etmekten başka yapacak hiçbir şey yok, talihsiz kazayıda sevdim, kendi hastalığımı da.
Çünkü; onlar beni şekillendirdi, gelişimime büyümeme büyük yardımcıları katkıları oldu, dediğim gibi küçük ve doğuştan hastalıklara yakalayanlar hastalığı kabullenme kolay oluyor, hastanın kendisi kabullense de, çevresindekiler kabullenemedi.
Allah sevdiği kuluna verir derdi, o olmasaydı ben ben olamazdım, bu kadar metanetli, bu kadar hoşgörülü olamazdım, üç boyutlu düşünemezdim, araştırmaya, okumaya,öğrenmeye bu kadar sıcak bakamazdım. Her şer de vardır bir hayır. Bu kadar dindar olamaz. Her şeyin manevi gıdadan geldiğini bilemez, manevi gıda ile beslenemezdim,bu kadar ayrıntılı, detaylı düşünemez uygulayamazdım, zemini doğru zamanda eyleme geçiremezdim.
Determinizm’ imi doğru kullanamazdım, söylüyorum ama! Sağlıklı iken bu kadar fazla aktif, üreten, türeten. Üretken! Olamazdım. Yüzeysel yaşamaya devam edecektim, bilgi işçiliğimi aktif tutmayarak çalıştırmayarak, bilgi darlığı ile yaşamayı sürdürecektim. Ben seviyorum o benim ömür boyu yoldaşım.
Sağlıklı bir birey olsaydım, kısır miskin monoton nadan bir sibel olurdum vasat bir vasfım olurdu. Buna inanıyorum. Gözler kör, kulaklar sağır, kalpler mühürlü, ruhlar kilitli bir topluluktan oluşan bir kimse olurdum, bu hastalık benim gelişmişliğim, bu hastalık benim samimiyetim, sempatikliğim, güneşim, dolunayım, ışığım, klavuzum, pusulam, haritam,aydınlığım. Kısacası; aydınlatıcı, olumlu nitelikli, niteliği taşıyabilecek sınıflar, vasıflar, niyetim, sabrım, şükürüm, duam, her şeyim, seni ben hastalığım:
Kasırganla, fırtınanla bir sevdim, yağmur sonrası açılan güneş gibisin ben seni öyle sevdim. Çünkü ben seni buna benzetiyorum. Ve nar da dışarıdan bir tanedir ama içindeki bereketi milyonlarcadır, işte ben seni nar’ı sevdiğim gibi sevdim. Ben seni Çok Sevdim!

Sen bana en güzel armağansın bu dünya da, bu dünya’yı sevmeyişimin tek nedeni sensin, çünkü sensin beni özel kılan, insanlığı tanımlayan bu vasıfı taşıyan, Allah layıkıyla bu yolda seninle bu mücadelemizi muvaffak bir şekilde ilerleyebilmeyi nasip eylesin. Sen benim gözüm, kalbim, ışığımsın, ben aşk yaşıyorsam o sana olan tutkunumdur, seni gerçekten çok seviyorum, yaratıcımı ayrı çok seviyorum bu hastalığı bana bahşettiği için. Teşekkürler Allah’ım! Teşekkürler, sonsuz teşekkürler. Beni durdurduğun için. Normal olsaydım kör yaşayacaktım, teşekkür ederim allahım.

Allah hiçbir şeyi sebebsiz ve nedensiz vermez, bunu her zaman söylerim.

Alıntı:
Allah dağına göre kış gönderiyor, fırtınaların, kasırgaların arasında birden güneş açtırıveriyordu.(İskender pala, Hz Muhammed Sav için bülbülün kırk şarkısı)

güncelleme: tarih’i yanlış yazdığım için düzeltme yaptım.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

4 yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.