Kendime Not

Masallarda bile mutlu sona ulaşmak için aşılması gereken çok fazla engel var. Hangi birini nasıl aşacağını bilemediğin anlarla karşılaşman da çok normal. 

Cümleler toparlanamadığında suya anlatmak mı iyi gelen yoksa yazmak mı bilemedim ama suyun bile rengi değişir korkusundan yazmaya karar verdim. Olumlu yönden bakmaya çabalamak çok önemli ilerleme kaydedebilmek için. Konu ne olursa olsun bu böyle. Fakat bazen olmuyor. Öğretilerden biri de bu. 

Krizi fırsata çevirebilmeyi bilmek gerek. Ama öyle noktalar geliyor ki ve farkediyorsun ki o anlarda kriz çıkarman gerekiyor. Neden sorusu her zaman sorulması gereken ilk soru. Neden böyle, neden başladım, neden devam ediyorum, neden bitirmeliyim vs vs… Genel bağlamda bakıldığında doğru sıralama yapıldıysa neden sorularının yanıtları verildikçe sonraki adımın hazırlığı başlıyor.

Adımı atmanın doğru zamanını kestirmek çok mümkünlü değil. Soluklanıp devam etmek faydalı olan. O yüzden soluklanacağın süreyi kendine tanıyarak başlayabilirsin. Birsaat, bir gün ve fakat bu haftalar hatta aylar bile olabilir. Kaybedecek bir şey yok. Ara sıra akışa kendini bırakmak iyidir. Boşver nasılsa akış durmuyor, o sırada sen de durmuyorsun. Durduğunu sandığında bile az önceden şimdiye bir yolculuğun baş rolü oluyorsun.

Oku, öğren, zaman zaman kendini dinle. Herkese göstermeye çalıştığın şefkati önce kendine göster. Çabalarken önce kendin için çabalaman gerektiğinin farkına var. Neden ve nasıl başladığını sen biliyorsun nasılsa. 

Sonsuza dek mutluluk ütopik olabilir ama mutluluk için çabalamak gerçeğin kendisi. 

yazar

Yazar: Bell's

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.