Erkek Kıyafeti

Kemer, Ayakkabı, Saat, Toka Kombinlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük olarak giydiğimiz kıyafetleri süslerken, seçtiğimiz kıyafetlerin daha estetik ve daha zarif görünmesi için, özel gece ve toplantılarda, en şık bayan veya en zarif erkek olmak için sadece giydiğimiz elbiselerin değil, elbiseleri daha süslü gösteren, bizleri daha yakışıklı ve güzel gösteren aksesuarlara da azami derece de dikkat göstermeliyiz. Takım elbisemiz için tercih edeceğimiz, saat, bileklik, kemer, ayakkabı tercihleri bizi gecenin en göz alıcı erkeği yapabileceği gibi gecenin en rüküş erkeği de yapabilir.

Erkek Kıyafeti

Aynı şekilde bir bayan olarak tercih edeceğimiz, takılar, çanta, kuşak, şal, saç tokası, kemer, ayakkabı gibi aksesuarlar bizi gecenin en zarif ve herkesin hayranlıkla baktığı bir yıldız yapabileceği gibi gecenin en kötü giyineni de yapabilir. Bu nedenle tercihlerimizi yaparken dikkat etmeli ve elbise kombinlerimiz ile uyumlu aksesuarlar tercih etmeliyiz.

Erkek aksesuarları

Erkekler giyim kombinlerine göre ayakkabı çorap ve kemer uyumuna dikkat etmeliler. Eğer açık renk bir pantolon tercih etmişlerse kahverengi, gri bir kemer ve açık tonlarda bir çorap ile kemeri desteklemeli, koyu renk bir pantolon tercih etmişseniz, koyu renk bir ayakkabı ve çorap ile aksesuar kombininizi tamamlamalı ve tüm kombinin zarif bir görünüme sahip olmasını sağlamalısınız. Ayrıca erkeklerde saat veya bileklik gibi aksesuarlar çok önemlidir.

Yılın her dönemi bir saat veya bir bileklik takabilir ve kıyafetinizin estetik olarak görünmesine katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için kahverengi bir kemer tercih etmişseniz kordonu kahverengi olan bir saat, siyah bir kemer tercih etmişseniz kordonu siyah renkli bir kemer tercih etmelisiniz. Bu tercihler hem sizin şık bir kombine sahip olmanızı sağlayacak hem de bayanların gözünde giyim hakkında çok bilgili olduğunuz algısını yaratacaktır.

Kadın aksesuarları

Bayanların kıyafet kombini erkeklere göre daha karmaşıktır. Elbiseler dışında, takılar, süslemeler, çantalar, ayakkabılar, küpeler, makyaj, bel kemeri gibi bir çok aksesuar kombin çerisinde yer alır. Bu nedenle seçtiğiniz elbisenin rengine yakın tonlarda bir ayakkabı, bir çanta seçimi yapmalı, yüz makyajınızı yakın tonlarda yaparak zarif bir görünüme kavuşmalısınız. Eğer giydiğiniz elbisenin süslemeler, fırfırları çok ise, takı ve kemeriniz bu fırfır ve süslemelerin gölgesinde kalmaması için göze hitap eden ve hemen fark edilebilen takılar tercih etmelisiniz.

Bayanlarda özellikle; ruj rengi, kemer rengi, çanta rengi ve ayakkabı renginin aynı olması bayanların çok etkileyici olmasını ve herkesin beğenisini kazanmasını sağladığından bu renk uyumuna azami dikkat gösterilmelidir. Bu uyuma bir de saç tokası veya saç kemerinin eklenmesi sizi çok şık ve güzel gösterecektir.

Kadın Kıyafeti

Elbise seçimlerinde koyu renkli elbiselerin altına koyu renkli stiletto tercih etmeniz, kolunuza aynı renk bir fular bağlamanız ve boynunuza benzer renkli bir fular ile süslemeniz kombinizi tamamlayacak ve daha şık gösterecektir. Eğer kot veya keten pantolon tercih edecekseniz, benzer renklerde bir spor ayakkabı, babet tercih etmeli, makyajınızı yakın renklerde yapmalı, çantanızı ve saç tokanızı aynı tonda tercih ederek kombininizi aksesuar ve renk bakımından tamamlamalısınız.

Görüldüğü üzere günlük kıyafet kombini yapmanın yanında aksesuar seçimi yapmak ve aksesuarları bir uygun bir şekilde kullanmak maharet ve hüner isteyen bir iştir. Uygun aksesuarlar ile yapacağınız kombinler sizleri daha güzel ve zarif gösterecektir.

yazar

Yazar: Yürüyen Johnnie

Serçeciler okumasın.

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.