Kaybolduk

Kaybolduk,kalabalık insanların içerisinde, Yalnız kaldık. O topluluğun içerisine karışsan da, yine de ait olmadığını hissedersin: ,hayır ön yargılı olmamalıyım,bu düşünceye yormamalıyım, dedim.
Ama ruhumun orada olmadığını hissettim, ve zorlamadım.zorlamayarak ilerlemeliyim,istemediğin bir şeyi arzu etme,istemediğin şeyleri ilerletme bu seni yorar.
Ruh; sadece istediği şeyi kucaklar,ruhun neyi hitap ettiyse oraya yerleşimini sağlar. İsteğin olmadığı bir yerleşim yerinde yaşam mücadelesi vermek yorucu,yıpratıcı olur. Kolay örselenirsiniz!

Bu yüzdendir ki, ruhun nereye yerleşiyorsa orası onun evidir.

Hayatta! İsteklerimize göre hareket etmeliyiz, ama unutmayın ki hırslarımızın kurbanı olmamalıyız,ihtiraslarımızın kölesi olmamalıyız,Nefsimizi terbiye etmeliyiz,köreltmeliyiz.

Rakamlar,Sayılar; Yaşamı Rakamlar Üzerinden bakmazsak,Yormazsak,Hayatta! Bize Olumlu Geri dönüşler sağlar.Kaygılar,korkular Elbette var, elbette bu ruhsal durumu yaşıyoruz, kimimiz çocuklarımızdan, kimimiz ebeveynlerimizden, kimimiz hastalıklardan, kimimiz kariyer, kimimiz eğitim, hepimizin ayrı bir korkusu ve kaygıları var.
Ama sürekli bu korkular,kaygılar üzerinden yorarsak düşüncelerimizi işin içinden çıkamayız, bazen çok ince düşünmek, o ince düşüncenin ağına takılmamak gerekir! Çünkü o takıldığımız an orada yapışır, oradan kurtulamayız. Çünkü bu böcekler öldürür örüp bizim çöküşümüz olur. İşte bu yüzden hayatımızı somut elde olabilecek,gerçekliği yansıtacak. Nesnel ve öznelliği birbirlerinden ayırmamız, ayıklamamız lazım…

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

2 yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.