KARARSIZLIK

Ne lanet ve saygı içermeyen şey şu kararsızlık. Beynimin derinlerini emiyor yavaş yavaş yayılırken… bir insana olan kararsızlık, nesneye veyahut hayvana karşı duyulan kararsızlıktan bahsetmiyorum bu sefer. Hislerinin kararsızlığı nasıldır bilir misin? Felaket. Kalmak istiyorsun ama gitmen gerekiyor bu hislerden, senelerdir içinde birikiyor o hisler. Alışmışsın, o hisler olmazsa ne yaparsın bilmiyorsun. İnsanı insan yapan hisleridir elbette lakin, bu yalancı hisler bir türlü doğru yola saptırmaz seni. Hep kırar, incitirsin bu hislerin doğrultusunda. Karşındakine anlatmak istersin kararsızlığını, diyalog kuracak mecal bırakmaz. Kimsenin çözemediği koskocaman bi iplik yığınına dönüşürsün, fikirlerin artık yoktur, hevesin yoktur, inancını ilk başta yenmiştir zaten. Kararsızlık vücudunu ele geçirirken, kendini ifade etmeye çalışmak senin için son çırpınıştır. Derinlerde bir yerde o kadar ağır bir yük vardır ki, düşünce merdivenlerini çıkarken taşıyamazsın o yükü. Anlatamamak seni daha da dibe çeker, insanların sana anlamsız ve aşağılayıcı gözlerle baktığını görürsün. Hiçbir şey yapamazsın çünkü sen baştan yenilmiş hissedersin zaten.

Her şeye rağmen o kadar benliğine işlemişlerdir ki bu hisler, söküp koparmak seni kanlar içinde bırakabilir. 

Çırpınmalar devam eder, anlatabileceğini düşünürsün ilk önce, denemek istersin. Ama atladığın o kadar büyük bi nokta vardır ki, işte o zaman sen çok büyük tökezlersin. 

“İNSANLAR” 

Ne sandın? gerçekten seni meraklı ve endişeli gözlerle dinleyeceklerini mi? Hayır. Kimse bunu yapmaz, kimse ne yaşıyorsun ve bunun sonucunda ne durumdasın bunu düşünmez. Herkes kendinden sorumlu diye bu yüzden diyorlar. Senin sorumluluğunu ve yarattığı soruna başkası ortak olmak istemez. İşte bu yüzden anlatmak  senin son çırpınışın olur ve sen artık çırpınmaya bile yeltenmeden kendi içindeki o yoğun kararsızlığın kollarına bir kez daha bırakıverirsin kendini. Bu büyük bi savaştır insan içinde, düşünce, aktivite, heves, istek, açlık bırakmaz insanda. Kararsızlık, kararlılıktan daha çok yakar canı. Kararlı kişi başarılı olabilir fakat kararsız bir insan çırpınmalar içerisinde o büyük yoğun kararsızlıkta kendi kabuğundan başka hiçbir yerde barınamaz.

BEN DİPTEYKEN BENDEN İYİ NİYET BEKLEDİLER, AMA BENİM ONLARA VEREBİLECEĞİM SADECE BİR AVUÇ DOLUSU KARARSIZLIĞIM VARDI.

okur

Yazar: Salt Kişi

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

4 yorum

Yorum Yazın
  1. Ve öyle alçakça sarar ki zihnini, çürütür ruhunu. Yavaş yavaş çürütür, acele etmeden çürütür adeta yürüyen bir kaplumbağa gibi.
    Yazınızda agresif bir tarz benimsemişsiniz bu durumun farkındalık yaratabileceğini düşünüyorum. Duygularınızı çok güzel aktarmışsınız. Emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.