İtalya'ya Gitmek

    Büyüleyici yerler, önemli coğrafyaları görmek istiyorum, Avrupa’da tarihi olarak önemli bir yere gitmek istiyorum, lezzetli yemekleri olsun, göz alıcı eserleri olsun kendimi geliştireyim, gitmişken moda bakımından bir şeyler öğreneyim, moda etkinliklerine katılayım, güzel plajı ılıman iklimi olsun diyorsanız İtalya sizin için birinci seçenektir. Yurtdışına gitme şansınız, yeterli paranız varsa (İtalya’da para birimi olarak Euro kullanılıyor.) kesinlikle gitmenizi öneririm. Gitme şansınız varsa kesinlikle aşağıda ufak bilgi verdiğim görülmeye değer yerleri ziyaret etmelisiniz. 

   1-) Venedik: Sular altında şehir olarak da bilinir, romantik bir şehir görmek isterseniz Venedik tam sizin için uygundur. İtalya’nın bu bölgesi; 118 ada üzerinde su kanalları ve köprülerle birbirine bağlanmış şekilde bulunmaktadır, Venedik’te ulaşım ufak teknelerle sağlanılıyor.

   2-) Roma: İtalya’da bulunan Roma (Avrupa’nın en önemli şehri olarak da geçiyor.) dünyanın en köklü tarihine sahip yerlerden biridir.  Geçmişten gelen tüm izleri burada göreceksiniz, tarihi bir yer gezmek istiyorum derseniz Roma sizin için uygundur. Trevi Çeşmesi de burada bulunmaktadır.

   3-) BolognaTarihi bir yer gezmek isterseniz Bologna sizin için uygundur. Mimari açıdan aşırı zengin olan bu şehir “Kırmızı Şehir” olarak da bilinir.

  4-) Cinque Terre: Denize ilginiz varsa 5 köyden oluşan bu şehire kesinlikle gitmelisiniz. Leziz deniz mahsulleri, kayalıkta bulunan doğal yapısı olan evleri, denizi görülmeye değer.

   5-) Floransa: Tarihte İtalya krallığına ev sahipliği yapmış, Avrupa’nın önemli ticaret ve sanat şehridir. Önemli sanatçıların burada yetiştiği de söylenir.

   6-) Pisa: İtalya’nın en ünlü yerlerinden olan Pisa da görülmeye değer. Pisa’nın sembolü haline gelen Pisa kulesi eğimi ile tanınır. Ayrıca gelmişken Pisa da bulunan müzeleri de gezebilirsiniz.

  7-) Como Gölü: Büyüleyici manzarası, romantik havasıyla görülmesi gereken yerlerden biridir.

   8-)Milano: Dünyaca tanınmış olan bu şehir, moda şehri olarak bilinir. Moda ve finans merkezi olan Milano’ya gidiyorsanız finansal bakımdan yeterli olmalısınız çünkü biraz pahalı bir şehir diyebiliriz. İtalya’nın insanları hoşgörülü ılımlı olmasına rağmen Milano’da yaşayanlar daha gergin olabiliyormuş.

Güzelliklerle dolu olan bu ülke biraz olsun ilginizi çektiyse daha kapsamlı bir araştırma yapıp, gidilebilecek yerler listenize eklemelisiniz 🙂

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.