İstemem !

Çehren gülücüklerini sakınıyor benden diyorsun. Bu tebessüm bir sana böyle parlaktı be adam Soldurdun. Aşkının gönlüme verdiği ateş bir yanardağdı. Yaktın , yıktında geçtin.

Seni severken bir serçeyi severcesine narindi;Ellerim, gönlüm , gözüm, yüregimo serçenin kanadı kırıldıBir seni görürdü bu gözler bi seni duyardıSagır oldu.Yagmurun sesi , rüzgarın tınısı sen varsın diye içime işlerdi. Yagmurlar sustu.

Çocuktu gönlüm sana tutunurken annesini kaybedercesine çırpındı.o çocuk kayboldu.Sensizliğin kıyılarında dolaşırken.Yalpalayan sessizliğim vardı.Sustu diline mühürler vurdu.İnsan onu anlayan biriyle her yokuşu çıkarmış,sana çıkan tüm yollarım çıkmaza düştü.

Çekip vurmalıydım ruhumda gezen seni. Yapamadım. Pamuklara sardım da sevdim. Biz hiç iki olamadık seninle Sen hep sendin ve birdin gözünde

Ben yoktum kayboldum sessizce

Sen sevdin beni kendi bildigince

Ama biz hiç iki olamadık seninle ‘BiZ’ olamadık 

Bir daha öyle gülmedin dedin bana. Bu gönül bir daha öyle aydınlanmadı ay ışığında,geceye düşen her yıldızda bir bir eksildim ben.

Sen tamdın ben ise yarım

Sence Döner mi takvim yaprakları artık geriye? Kanadı kırık kuş uçar mı eskisi gibi? Sen yoksun ya, parlarmı yıldızlar eskisi gibi ?

Olsun be adam Varsın hiç birşey eskisi gibi olmasın. Sen varken bile yoktun yanımda .Olmasın artık hiç birşey eskisi gibi…Sandım ki iki kişilikte sevebilirim bizi Bir gülümsese unutabilirim seviyorum dese yelkenleri suya indiririm.

Olmadı işteeeee hadi ama çok zor degildi ki istediğim. Kalbimden ufacık bi öpücük kırılan yerlerimden sıkı sıkı sarılsın istedim. Ben o mutlu diye bulutlarda geziyorken oda ben mutlu oluyorum diye horoz şekerimi sevsin istedim. Kitaplarımı, fotograf makinemi , bana dair olan şeyleri ruhuma dokunan şeyleri sevsin istedim. 

Ben ona dair herşeyi severken eksildim.

Ama çok geç üzgünüm adam ben bu sevgiden vazgeçtim.

Seni içimden susarak terk ettim.

Bir bir çektim ellerimi kalbinden, sıcağım soğuduğunda bile fark etmedin.

Üstelik bir gün her şeyin düzeleceğineolan inancımı da yitirdim.

Ne küçücük bir ihtimal kaldı sana dair,ne de azıcık da olsa hayalim.

Artık olmasın hiç birşey eskisi gibi be adam istemem…

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. “Olmadı işteeeee hadi ama çok zor degildi ki istediğim. Kalbimden ufacık bi öpücük kırılan yerlerimden sıkı sıkı sarılsın istedim. Ben o mutlu diye bulutlarda geziyorken oda ben mutlu oluyorum diye horoz şekerimi sevsin istedim. Kitaplarımı, fotograf makinemi , bana dair olan şeyleri ruhuma dokunan şeyleri sevsin istedim. ”

    Muhteşem anlatışınıza hayran kaldım kardeşim,emeğine gönlüne sağlık,selamlarımla.