İşletmeler İçin Reklam Eğitimi

Merhaba, Leydi Matbaa ‘nın destek verdiği İşletmeler İçin Reklam Eğitimi ‘ne hoş geldiniz. Bu eğitim süresi boyunca göreceğimiz konu başlıkları;

  • Reklam nedir?
  • Reklamın küçük veya büyük işletmelere getirileri.
  • Bilinçli reklam oluşturmak ve yayınlamak.

Gibi bu balıklarda bu eğitimi bitireceğiz. Eğitim ortalama olarak 1 ile 5 saat arasında kısa bir sürede bitiyor.

Reklam Nedir?

Reklam belli bir işletme, grup, parti, veya diğer her türlü konuyu karşıda ki kişiye süslü ve anlaşılır biçimde anlatmak. Günümüzde hemen hemen bir çok büyük işletme veya diğer türevleri reklam sektöründen son derece yararlanmışlardır. Reklam olmadan bir işletme veya türevleri belli bir amaçlarına ulaşmakta zorluk çekerler. O yüzden reklam hızlı ve dengeli para kazanma yolları arasında yer alıyor. Reklam sektörü o kadar kolay bir sektör değil ne yazık ki. Bir reklam afişini hazırlamak için görsel uzman, pazarlama uzmanı, sosyal medya uzmanı ve finans uzmanı gibi bir çok kişi bir arada çalışıyor. Ancak günümüzden çıkan üst düzey programlar ile tek başınıza da çok iyi reklamlar çıkartabilirsiniz.

Reklamın Getirileri Nedir?

Reklam büyük veya küçük işletme fark etmeden belli başlı ortak getirileri vardır tüm işletme veya türevlerine. Reklamlar iki gruba ayrılır. Bunlar;

  • Klasik(Fiziksel) Reklamlar
  • Dijital(İnternet) Reklamlar

Klasik reklamlar yada diğer adıyla fiziksel reklamlar daha çok hedefi düşük işletmeler kullanıyor. Tabi bu şu anlama gelmesin sakın klasik reklamlar gereksizdir. Tabi ki klasik reklamların da avantajları var ama klasik reklamların en kötü yanı küçük ve dar bir alanı hitap etmesidir.

Dijital reklamlar ise daha gelişmiş görsel ara yüze sahip ve internetin ulaşabildiği her her yerde dir. Klasik reklamlara kıyasla daha ekonomik ve belli bir kitlenize iletilir. Örnek olarak: İşletmeniz takı işi ile uğraşıyor ve dijital reklam vermek istediniz. Sizin reklamınız sadece takı veya takı türevlerini araştıran insanların karşısına çıkar. Gidip de araba araştıran insanların karşısına çıkmaz. Klasik reklama kıyasla dijital reklam daha kolaydır.

Bilinçli Reklam Oluşturmak Ve Yayınlamak

Reklam iyi hoş ama yapımı da bir hayli zor. Bir görsel sanatlar uzmanı değilseniz işiniz bir hali zor. Çünkü marifet reklamı yayınlamak değil reklamı göze hoş göstermek. Görsel uman değilseniz bası özel programlar olduğu gibi ucuza görsel uzmanlarda tutabilirsiniz. Leydi Matbaa hem klasik hem de dijital reklam konusunda oldukça iyidir.

Reklamınızın görselini tamamladıktan sonra ise ikinci adım olan reklamınızı bastırmak yada yayınlatmak. Klasik reklamlar için matbaa şirketleri kullanılıyor en çok. Leydi Matbaa klasik reklam basımlarını en iyi bir şekilde bastırıyor. Dijital reklamlar için ise daha çok GOOGLE gibi dev arama motorlarının reklam sistemleri kullanılıyor. 

En çok kullanılan dijital reklam site veya sistemleri;

  • Goodle ADS
  • Mof
  • TV Reklamları

Leydi Matbaa ‘nın Shopier hesabına girerek ReklamEğitimi101 %15 indirim kodundan yararlanabilirsiniz.

 

Shopier: shopier.com/leydimatbaa                                                                                                                          

Dolap: @leydimatbaa

Instagram: @leydimatbaa

enes-efe-tokta
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dizi Listem
Sonraki
Çağdaş hocaya baktığımda..

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.