in

Irak vatandaşları ve Türkler, Türkiye'nin Irak'taki eylemlerini kabul et

Türkiye bir kaç gün önce  kpp karşısına  kuzey Irak’ta kapsamlı askeri operasyonlarını “Kartal Pençesi” adı altında başlattığından beri ve onun eşliğinde bir kaç operasyon yaptı o günden beri alımıza çok soru işareti biraktı.otada olan üç askeri üsü Irak parlamentosunun tüm yabancı güçlerin ülkeden çıkarılması kararına dahil edildi mi?Ve Neden kimse bundan bahsetmediIrak hükümetinin şu anki durumu  nedir?

Ve Kürdistan Bölgesi bu operasyonlara karşı neden sessiz kaldı?Ve ABD’nin Stratejik Çerçeve Anlaşması ve Irak’ı herhangi bir saldırganlığa karşı koruma konusundaki durumu nedir?

Ve Güçlerinin ve operasyonlarının çoğunun Türk askeri operasyonlarına yakın olduğu 82 ülkeyi içeren uluslararası koalisyonun bu operasyonlar üzerindeki düşüncesi ne durumda? 1.Bunu özeti iki noktada özeti var.Ya bütün taraflar bunu biliyor ve sustu yada

2.Tüm taraflar Türk süreci tarafından şaşırdılar ve lansmanından sonra durdurabilecek güçlü tepkilerle gelebilirler … Bu olasılık günlerce devam ederken düştü

Bunları bırakalım oradakı irak vatandaşları ıraktakı turkiye varlığı nasıl buluyorlar.

Bu, halkın Türk askerlerinin onunla ne yaptığı hakkında konuşmasıBirisi dedi ki, bize geldiler ve bizim için güvenlik sağlacacaklarını ve ülkeyi geliştirmeye ve bizi korumaya söz verdiler.Ama  baktık  bulduk kı Türk askerlerinin çocuklarımızı öldürdüğünü gördük bizi ülkemizden ve evlerimizden çıkarıyorlar. Artık onları istemiyoruz dedi.Peki  da turkler nasıl görüyorlar bunu onlarorada olamalarını da istemiyorlar.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.