İkili İlişkilerinizi Arttırmak için 5 Tavsiye | kooplog.com

İkili İlişkilerinizi Arttırmak için 5 Tavsiye


 

“Ölümün olduğu dünyada hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında!” der bir filozof. Benim çok sevdiğim bir sözdür. Şehir hayatlarında çok görmeyiz belki mezarlıkları, mezar taşlarını sanırım ölüm yaşamdaki en acı şey. Bazen içimizde öldürürüz birilerini, bazen hayat bizden alır. İki türlüde çok acı çekeriz. İşte ikili ilişkilerimizde kullanabileceğimiz beş tavsiye.


1. Çabalamak 

Çaba şüphesiz hayatın her alanında lazım ama özellikle ikili ilişkilerde şart. Maalesef bizim neslimizde bu konuda bir korku var. Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız karşıdakine öyle yaklaşın. Baktınız olmuyor mercekle bakın. Şaka yahu. Çabanızı görmüyorsa daha fazla zorlamamanızı tavsiye ederim. Sadece ilerde keşke dememek için elinizden geleni yapın arkadaşlar. Hayat pişman olmak için çok kısa.


 2. Sevdiğini Söylemek 

Sevginizi saklamayın mutlaka söyleyin. Yine günümüz batıl inançlarından “Aman karşımdakinin g*tünü kaldırmıyım.” muhabbetine değinmeden geçemeyeceğim. Bırakın karşınızdakinin egosu okşansın. Sevdiğiniz insanın egosunu okşamaktan neden korkuyorsunuz ki?

 


3. Açık ve Net Olmak

Her ne kadar şimdilerde ilişkileri bir taktik çerçevesinde yürüten kişilerden “Gizemli olmak önemli.” şeklinde şeylerde duysam kulağa saçma geliyor. Neyin gizemi? Siz karşınızdakine net ve açık olmadığınız sürece karşınızdakinden sizi anlamasını bekleyemezsiniz.


4. Her Şeyi Trip Zannetme  

Bizim ülkemizde ikili ilişkilerde “Kaşının üzerinde gözünde var.” desen “Trip atma.” der karşıdaki arkadaş. Trip öyle zannettiğiniz gibi bir şey değil arkadaşlar. Tripte siz ne demek istediğini neye bozulduğunu bile anlamazsınız. Niyeyse şimdilerde her şeye trip gözüyle bakıyoruz.


5.Birlikte Vakit Geçirmek

Yahu illa cafelere gidip oturun, sinemaya gidin demiyorum. Bazen sessizliği paylaşın bazen bir kahkahayı bazen bir simidi bazen de bir derdi. Unutmayın sevgi paylaştıkça çoğalır.

 


BONUS

Büyük konuşmayın. Büyük vaatler büyük umutlarda bulunmayın. Bunlar değil mi zaten yaralayan. Beklentileri düşük tutun. Karşınızdaki bazen uçar, inanmayın hayat hep istediğiniz gibi olmayacak.

 


Ekstra bonus

Birbirinize sıkı sıkı sarılın. Sadece iyi günde değil kötü günde de yan yana olun. Dertlerinizi, öfkenizi değil sevginizi büyütün. Unutmayın ölüm var bu dünyada.


Beğendiniz mi? Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın!

Fikrinizi alalım?

Bayıldım! Bayıldım!
2
Bayıldım!
Çok Eğlenceli Çok Eğlenceli
2
Çok Eğlenceli
Çok Faydalı Çok Faydalı
1
Çok Faydalı
Çok İyi! Çok İyi!
3
Çok İyi!
Ehh İşte.. Ehh İşte..
0
Ehh İşte..
Zaman Kaybı Zaman Kaybı
4
Zaman Kaybı
Pesma
Işık Üniversitesi Uluslararası Ticaret öğrencisi Pesma; Gezmeyi, eğlenmeyi, okumayı ve araştırmayı seviyor. Gülmenin özgürlük olduğuna inanıyor ve bir insanın başka insanları sevebilmesi için önce kendisini sevmesi gerektiğini düşünüyor.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum aç

Hesabınız mı yok?
Hesap oluştur

Şifreni sıfırla

Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç

Hesap oluştur

Captcha!
Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç
İçerik türünü seçin
Anket
Yazı