Eye, Cyborg, Eye, Human Eye

İÇ SES

  Mutluluk an mıdır sadece bilmiyorum. Sürekli mutsuz kalınamayacağı gibi sürekli mutlu olmak da mümkün değil. 

  Hep iki taraflı düşünmekten yorulduğum gerçeğiyle yüzleştim yine. Keşke sadece kendi penceremden görüğüme sarılıp uyusam. O çabalasın, ben anlayış göstermek zorunda kalmayayım bu kez. Saygı gösterdiğim kadar görsem. Ama öyle olmuyor, hiç olmayadabilir. 

  Hayatın öğretilerinde önüme çok sık çıkan bu açmazda kaybolmak istemiyorum. İnsan ilişkileri üzerine yorulmak, kendimi dağıtmak istemiyorum. Ben her cümlemi açıklayacak gücü kendimde buluyorsam, o da biraz benim sesime kulak verseydi. Versindi, çünkü vermeliydi. 

  Ama anca böyle kendi kendime dertlenip sinirlenerek ve yazıya dökmeye çalışarak sıyrılıyorum. Kendini doğru ifade edebilmek bence sanat. Ama zor değil. İstediğin zaman gerçekten çabaladığında bir şeyler kendiliğinden oluveriyor zaten. 

  Bugün yorgunum. Hem tatlı, hem ekşi bir yorgunluk var. Emeklerimin meyvelerini toparlamaya yeniden başladım. Daha da gelmesi için daha fazla emek vermeye hazırlanıyorum. Çünkü gördüm ki ne yaparsan yap kendine yapıyorsun. Ekşiliği saygısızlık oldu. 

  Yolumun kesiştiği her insanın hayatımda bir rolü olduğuna çok inanıyorum. Figüran mı yoksa başrol mü olacağına karşı tarafın karar vermesi için de elimden geleni yapıyorum. Yapmamalı mıyım onu anlamadım bir türlü. Muhtemelen yapmamalıyım, yoksa kendimle kavgalar sürer gibi. 

  Kendimle olan barışıklığım, ısrarla kaybetmediğim inancım ve inatçılık olarak adlandırılsa bile bence kararlılığım bu noktaya kadar getirdi beni. Bundan sonrasında da devam etmeli. İstiyorum çünkü. Bu arada şunu belirtmeliyim kendime ben bugüne kadar ne istediysem çabamla orantılı olarak süreç işledi ve isim yaptım. Ufak tefek şeylere takılmadan, tahammül eşiğimi arşa ulaştırmadan devam etmeliyim. 

  Herkes dilediği rolü alsın, ben yolculuğumda acı, tatlı ve ekşiyi harmanlayıp hayalini kurduğum kendıme ulaşacağım. Yol uzun, keyif almak gerek.

yazar

Yazar: Bell's

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.