HUZURSUZLUK

Merhabalar. Bugün sizlere ülkemizin en iyi yazarlarından olan Livaneli’nin en iyi romanlarından olan Huzursuzluktan bahsetmek istiyorum. Öncelikle anlatımı çok açık ve rahat bir roman bu yüzden okurken hiç bunalmadan okuyabilirsiniz.

  Roman Mardin’de yaşayan Meleknaz ve Hüseyin’in zorluklarla dolu aşk hikayesini, Hüseyin’in yakın arkadaşı olan İbrahim’in ağzından anlatılmıştır.

  Gazeteci olan İbrahim çalışırken gözüne bir anda bir haber ilişir. Bu haber çocukluk arkadaşı olan Hüseyin’in ölüm haberiydi. Bu haberden sonra kalkıp Mardin’e gitmeye karar verir. Cenazeden sonra olayları öğrenmek ister ve başlar araştırmaya… Çocukluk arkadaşının nasıl öldüğünü anlamaya çalışır. Etrafındaki insanlara sorar ve öğrenir ki bir sevda uğruna ölmüştür arkadaşı. Uğruna bir can feda olan kişi Meleknaz’dır. Bu kız o zaman Mardin’e mülteci olarak gelmiş ve kendilerine Ezidi denilen (dinlerinin adı) topluluğun üyesidir. Ancak bu kişiler Müslüman olan Mardin halkı tarafında hiç sevilmiyor hatta saldırılara uğruyorlarmış. Sağlıkçı olan Hüseyin de Ezidi’lerin bulunduğu kamplarda çalışmaya başlar Meleknazı da burda görür ve sevdalanır. Olaylar silsilesi buradan sonra başlar. Keyifle okumanız dileğiyle…

( Daha fazla bilgi vermek heyecanını kaçıracağı için kısa tuttum)

okur

Yazar: Ceyda nur

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.