Herkes gider mi?

İnsan varoluş süreci boyunca sürekli hayatına birilerinin girdiğine ve çıktığına şahit olur. Okul ortamı değişir, oturduğu mahalle değişir, köşe başındaki bakkal değişir ve daha bir sürü kişi. Ama bir gün yakın çevresinden biri gider. Bu babası olabilir, sevdiği olabilir, kedisi olabilir. O an içinde tuhaf bir şeyler hisseder ama anlam veremez. Bu duyguyu daha tecrübe etmiş olabile adını koyamaz. Sonra biri daha gider. Evet,yine aynı duygu ama biraz daha yakınlık kurmuş olacak. Ve sonra biri daha biri daha… O iç sızlatan gerçeği artık buyur etmek zorunda kaldığını anlar. Herkes gider. En sevmediğin de gider en sevdiğinde. Gitmez dediğin kişi de, gider gitmesini istediğinde. Yalnızsın,yalnızız. Bu acımasız gerçek insanı gecelerle ağlatır. Bu asla gitmez demediğin kişi ,yani gitmeyeceğine emin olduğun ve üzerinde gider gider muhabbeti etmediğin kişi gittiğinde içinde kopacak şeylerle beraber insanlara güvenini, bağlılığını bir nebze daha kaybettiğini hissedeceksin. Çünkü zaten bu gitmez dediğin kişinin bile gitme ihtimali olduğunu bilirsin ama bazıları var ki gideceği düşüncesi hiç uğramaz sana. O kişilerden kendinizi koruyun muhtemelen o da gidecektir. Gittikten sonra beynine düşüncelerin saldırdığını göreceksin. Sana karşı acımasız olacak tıpkı gidenler gibi. 

yazar

Yazar: Zeynep-99

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 Yorum

  1. Ataol Behramoğlu, öğrendik ki, iki şey asla terk etmezmiş insanı; biri yanındaki ana, diğeri kalbindeki yara, diyor.
    Aynı zamanda yazınız büyük ihtimalle herkes gibi bana da Cem Adrian ve Aylin Aslım’ın söylediği şarkıyı hatırlattı.
    Etkileyici bir yazı olmuş, tebrik ederim.

  2. Her insan gider. Kimisi kalbinden, kimisi zihninden, kimisi ise gözlerinden. Kalbinden ve zihninden gitmesse, gözlerinden gider. Hayat en büyük kozunu sonuna saklar. Senden gitmeyenlerin yakasını bırakır, seni alır. Onlar kalır, sen gidersin.
    Etkileyici bir yazı olmuş. Edebi tarzınızı etkileyici şekilde konuşturmuşsunuz. Başlık seçiminiz de ilgi uyandırıyor. Emeğinize sağlık