Her İlişki Bir Öğretmendir

Her İlişki Bir Öğretmendir

Hayatıma giren tüm insanlara birer öğretmen gözüyle bakmaya başladıktan sonra hayatımda bazı dönüm noktaları oldu. Öncesinde bir insana çabuk bağlanır ve o insanın hayatımdan çıkışı ile büyük bir depresyon içinde bulurdum kendimi.

Bir gün çok değer verdiğim bir insanı kaybettiğimde kendimi bulmaya başladığımı fark ettim. Bana gidişiyle o kadar çok şey öğretmişti ki, eğer hayatımdan çıkmasa o gerçekleri göremeyecektim. O günden sonra hayatımdan giden insanlar için üzülmeyi bir kenara bıraktım yaşadığım tüm anlardan kendime bir ders çıkarmaya başladım.

Her İlişki Bir Öğretmendir

Hayatıma bir çok insan girdi ve bir çoğunun gidişini izledim, her birinin gidişinde bir parçaya ayrılmıştım sonrasında kendime onlara göre şekil verirsem gitmezler diye düşündüm. Değişmeye başlamıştım değişmek dediğim ise kendim olmaktan çıkmıştım evet gitmelerini bir süre durdurmuştum ama mutlu olmadığımı, bazı şeylerin eksikliğini hissetmeye başlamıştım. Aynaya baktığımda hiçlik görüyordum ve yanımda kalmaları için kendimi değiştirdiğim insanların da gidişlerine şahit olduğumda elimde kalan yabancı bir bendi.

O insanların gidişiyle anladım ki kendimi onlar için bir hamur kıvamına getirmem ve onlara göre kendimi şekillendirmem sadece kendime yaptığım en büyük kötülük, saygısızlıktı kimse için benliğimden çıkmamayı da o gidişler öğretti.

okur

Yazar: Gamze

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.