Hem Etinden Hem Suyundan Yararlan!

Hepimizin de bildiği gibi kaktüsler güçlü ve son derece faydalı bitkilerdir . Dayanıklılardır , çok ilgi de istemezler. Kendi başlarına da hayatta kalabilirler .

Hayatımızda bazı insanlar vardır , varlıkları bile huzursuz eder . Düşüncesiz olurlar ve kendi çıkarlarına hareket ederler daima . Size bir yararları olmaz aksine sizi mutsuz etmek için hiçbir fırsatı kaçırmazlar . Ama yine de siz bazen görmezden gelirsiniz sonuç ne olursa olsun .

Aslında hayatta mutsuzluk veren varlıklardan uzaklaşmamız gerekir . Milyon yıllık yaşamımız yok sonuçta . Yaşamımızda en azından kaktüs gibi huyu olan insanlar olmalı .

Kaktüsler sıcağa  soğuğa ve kuraklığa  son derece dayanıklı , yaşamlarını sürdürebilmek için de topraktan aldıkları değerli her türlü minerali saklıyorlar içlerinde . Böyle değerli ve şifa kaynağı olan bir bitkinin de suyu bile kıymetlidir . Peki maske yapılır mı ? Yapılırsa nasıl yapılır ? İşte ;

İhtiyacınız olan kaktüs : Nopal kaktüsü .

Bu kaktüsler çok hızlı büyür ve siz başıma bela aldım diye düşünebilirsiniz ,bir süre sonra gözünüzde sadece bir diken yığınına dönüşebilir . Yılın bazı aylarında meyvesini yersiniz . Fakat maskesini yapmak gelmez aklınıza .

Bu kaktüs türünün hem etinden hem de suyundan yararlanmak mümkün .

Nopal kaktüsünün içinde bol miktarda antioksidan ve antihistamin bulunmakta .Bu yüzden yaşlanma karşıtı etkileri vardır .

Kaktüsler genel olarak suya ihtiyaç duymadıklarından aynı etkiyi cilt üzerinde de gösterip cildin kurumasını engellerler .

Şifalı olduğu için cilt yaraları için de kullanılmakta .

Yaşlanma ,Akne ve leke karşıtı tarif :

  • 1 adet nopal kaktüs
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 3 tatlı kaşığı limon suyu

Kaktüsü 1 gün buz dolabında bekletmeniz gerekiyor . Ardından üzerine diğer malzemeleri ekleyip blenderden geçirin . Jöle kıvamına gelince cildinizi temizleyip sürün ve 15 dk bekletin . 15 dk sonunda da yüzünüzü soğuk suyla yıkayın .

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 Yorum