in

Hediye Kitap Hadisesi

Merhaba güzel Kooplog’cu…

Bir önceki kitabımda da yapmıştım, yeni kitabım; “Sonra Ağlarım” ı, sana hediye etmek istiyorum. İçimden geldi. ツ

Kitabı hediye alabilmek için yapman gereken, sadece “istemek”. Evet. Doğru okudun canım okur. Çünkü şöyle; “Şunu takip edersen, bunu yaparsan, falancaya yorum yaparsan” diyerek sunulan şeyleri sevmiyorum. Sen zaten canın isterse yaparsın bunları, değil mi?

Senin gibi isteyen diğer okurlar arasından, zor olsa da bir seçim yapıp ki; büyük ihtimalle bir çekilişle, hediye edeceğim cancağızım.

Öncelikle belirtmem gereken şeyler var…

Kitap yedi adet hikayeden oluşuyor ve şiddet içeriyor. Ön Söz’ü ve Son Söz’ü de paylaşacağım daha açıklayıcı olması babından. Eğer bu türü seviyorsan ya da “Dur bakayım, İklim bu kez ne yazmış, değişik bir tarz olmuş, alayım da okuyayım, merak ettim.” diyorsan iste lütfen, olur mu?

Eminim ki; bir kitapsever olarak emeğe değer verdiğin için, satın almayı istiyorsun ve hatta alıyorsun güzel okur. Teşekkürler. Ama hediyemi kabul edersen de mutlu olurum. Çünkü arada, minik de olsa bir hediye almak insanı mutlu eder, biliyorum.

Pekii… Kitabı nasıl isteyeceksin?

Cevap veriyorum; Çok basit. 

Buradan veya içinde bulunduğum diğer siteleri ziyaret ederek ya da mail yazarak, herhangi birinden istediğini belirt. Dilediğini seç.

Pekii… Ben nerelerde miyim?

İşte buralardayım, bakıver bakalım…

Nergal 

Facebook Nergal 

İklim Dora Fan Sayfası 

Tumblr 

iklimdora@gmail.com

◕‿  ◕

İstemeden önce incelemek istersen diye;

Biraz Oku Sonra Al  

◕‿  ◕

Ön Söz

Merhaba Güzel Okuyucu…

Öncelikle belirtmek isterim ki; şiddet içerikli hikâyeler sevmiyorsan, kitabı hemen bırak. Çünkü; maalesef konular sinir bozucu ama şunu da belirtmek isterim; gerçek hayatta hayret ve nefretle gözlemlediğin olay ve kişilerden daha kötü değil.

Okumaya başlayacaksan, iyi okumalar diliyorum.

Kitaptaki hikâyeler tamamen kurgu ve hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve olaylarla ilgisi yoktur.Hikâyelerin içinde mecburen, olay ve karakter gereği yer alan argo kelimeler için de özür diliyorum şimdiden.

İyi okumalar…

İklim’in Dora’n

╭♥╯

Son Söz

Tüm bildiklerini unut!

Ön yargılarından arın, at gözlüklerini çıkart, etrafına alıcı gözle bak, söylenenlere can kulağını aç, şefkat ve sevgi dolu yardım elini uzat.

Bir grup uzmanın dediğine göre; cinsel suçların altında yatan sebep, egemenlik ve güç sağlama hırsı imiş. Cinsel suç işleyenlerin %60’ı da çocukluklarında tacize, tecavüze maruz kalmış insanlarmış.“Benim, çocuğumun ya da bir yakınımın başına asla gelmez!” deme.

Eğitimin, sosyal çevren, statün, mezhebin, ekonomik durumun ne olursa olsun; her an her yerde karşına sana zarar verebilecek birileri çıkabilir; ya da istemeden ve farkında olmadan sen o durumun içinde kalabilirsin. “Olmaz” deme, olanı da yerme.

Hiç kimse isteyerek istismara uğramak, şiddet görmek istemez. Ve bu durumda kalan kişiler kötü, aciz ya da suçlu oldukları için yaşamazlar o iğrenç olayları.Suçlu olan, sadece ve sadece eylemi gerçekleştiren kişidir.

Tacize, şiddete, istismara maruz kalan birini gördüğünde sırtını dönüp görmezden gelip çekip gitme. Yardım etmenin yollarını ara ya da kendisine yardım etmesini sağla.Mağdur kişinin yanında ol. Ona inandığını ve güvendiğini söyle.

“Şöyle yapmasaydın, böyle demeseydin, şuraya gitmeseydin, bilmem ne yapmasaydın bunlar başına gelmezdi…” gibi anlamsız cümleler kurma.Ona inan çünkü şimdi inanmazsan, sonra çok ağlarsın.

Sen…Kendini Sev ve Koru!Kendini tanı.Kendine itiraf et.Çünkü; kendini sevmek ve korumak zorundasın!Kendini sev ve say.Sen kendini sevmezsen, sevilmeyi bekleme.Sen kendine saygı duymazsan, sayılmayı bekleme.

Şimdi söyle;“Beni üzen herkese, istemeden ben izin verdim.Benliğime, bedenime, kadınlığıma, erkekliğime, insanlığıma saygı duymayıp beni kıranlara…Ben izin verdim!Ben, öz saygımı yitirme pahasına ve hiç uğruna ödünler verdim.Ben, kendimi buna değmeyecek insanlar uğruna üzdüğüm için;Kendimden özür diliyorum.

Ve

Kendimi Affediyorum.”Kendini seven ve kendiyle barışan insan, diğer insanları da sever. Güzellikleri ve güzel insan olmayı seç.

Rabbım güzel insanları hep, güzel insanlarla karşılaştırsın.Amin.

Sevgiyle.

İklim´in Dora´n

╭♥╯

İçi çürümüş insanları, sözcüklerinin kokusundan tanıyabilirsiniz. Onların ruhları apse yapmıştır. İyileşmelerinin tek çaresi ise; ruhlarını bedenlerinden çekip almaktır.

╭♥╯

kooplogger

Yazar: iklim dora

Yazıyorum, Paylaşıyorum. Hayatın Sevmek, Inanmak Ve Paylaşmak Olduğunu Düşünüyorum. Az Öz Dostum, Ruh Ikizim Ve Kitaplarım Olduğu Sürece Benden Mutlusu Yok. Dünyalıyım. İçi Dışı, Özü Sözü Bir Olmak; Istediğim. Hadi O Zaman, Okuyalım Güzelleşelim. ツ

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

6 yorum

Yorum Yazın
 1. bende kitap istiyorum her yerden yazdım bende şansım artsın diye arkadaşıma hediye alıcam doğum günü var birde kendime hediye istiyorum teşekkürler

 2. Selam. Bende kitabınızı istiyorum. Özeldende yazdım. Benide çekilişe dahil ederseniz sevinirim. Heyecanla bekliycem. Teşekkürler.

  • Merhabalar…

   Özelden de aynı mesajı ve ek olarak isminizi yazdığınız için, tabii ki hemen notumu aldım.
   Genel olarak görülmesi için buradan da cevaplıyorum.
   İyi şanslar diliyorum.
   Sevgiler.

 3. Merhaba güzel Kooplog’cu kitapsever…

  Hediye edeceğim kitabım için istekler gelmeye başladı. Buradan yazının altına, mesaj olarak ya da diğer sitelerden, mail olarak gibi alternatiflerden hangisi size uygunsa, oradan kitabı istediğinizi yazabilirsiniz.

  Bolca vaktimiz var, merak etmeyin. Adil olması için, sonunda bir çekiliş yapacağım.

  Hediye almak, paylaşmak keyiflidir. Bu keyfi yaşamak için, kitap isteklerinizi iletmenizi bekliyorum.

  İyi okumalar.
  Sağlıkla kalın.
  Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.