Hayatın İçine Doğru Adımlar: Korona Günleri

Hayatın İçine Doğru Adımlar: Korona Günleri

Hayatın İçine Doğru Adımlar: Korona Günleri

Hayat gerçekten çok garip. Şimdi belki siz sen daha yeni mi anlıyorsun bunları diyeceksiniz ama henüz 19 yaşım da olduğum için daha yeni yeni yaşayarak anlıyorum. daha düne adar herkese güvenebileceğimi düşünürdüm. herkesin bana yardım edebileceğini. Ve hayatın aslın da çok basit olduğunu insanların hayatı zorlaştırdığını düşünürdüm. Ama görüyorum ki aslın da öyle değilmiş. Hayat gerçekten zormuş ve beklemediğin anda beklemediğin şeyler oluyormuş. Gerçekten çok garip bir şey. Bu karantina zamanlarım da yalnız kalarak çok düşündüm.

Gerçekten bu hayattan ben ne istiyorum? İleriye baktığım zaman ne görüyorum, ya da kendimi nerede hayal ediyorum?  O hayal ettiğim yer için ne kadar çabalıyoum? İnsanlara neden bu kadar çok güveniyorum? Ve bunlar gibi bir sürü soru sordum. Cevabını bulmaya çalışıyorum hala. Ama en çok sorduğum bir soru var, o da bu karantina bitince ilk ne yapacağım ve bundan sonra hayatımı nasıl sürdüreceğim. Aslın da baktığınız zaman herkes günlük koşuşturma için de sıkıldığı için,’keşke şöyle 1 hafta tatil yapsak evime gidip uyusam cümlesini kullanmıştır.

İşte karantina bize bu fırsatı verdi bir nevi. Hem doğa dinlendi hem insanlar. Böylelikle ikili ilişkiler ve aile ilişkileri daha çok sıkı bağlandı. İnsanlar gerçek hallerine büründüler. Olmak istediğimiz insan modelinden çıktık ve kendi doğamız da sadece kendimizle ve sevdiklerimizle kaldık. Bu süreçte bence bolca düşünmemiz gerekiyor. Özellikle benim yukarı da kendime sorduğum soruları. Önemsiz gibi duran çok önemli sorular bunlar. Evde belki canımız çok sıkılıyordur, yapacak bir şey bulamıyoruzdur ama benim her zaman söylediğim bir şey var ‘krizi fırsata çevirmek’ diye.

Şu an bir krizdeyiz bir çok şeyden kısıtlanmış durum da evlerimizden dışarı çıkamıyoruz. Ama bu bizim kendimizi geliştirmemize engel değil yada kendimize yeni bir alışkanlık katmamıza yeni şeyler öğrenmemize. Özellikle bu zamanlar da daha ilgili bir şekilde planlayıp yapabiliriz. Sonuçta tüm gün evdeyiz. Belki bir kitap okuma alışkanlığı yada yoga belki yemek yapmak bunlar size çok sıkıcı şeyler geliyor olabilir ama aslın da bakıldığın da çok eğlenceli ve basit şeyler. Hani gün için de gezerken bir mağazaya yada markete girince ay şunu da kendim için alayım biraz mutlu olayım diyorsunuz ya işte bu zamanlarda  da kendinizi iyi hissedecek şeylerden sadece bazılarıdır bunlar. İnsanlar üşengeç varlıklardır. Ama bunu kırmak da sizin elinizde.

Teknoloji çağın da yaşıyoruz ve herşey çok basitleştiği için insanlar hiçbir şeyden zevk almaz hale geldi. Lütfen bu halden kurtulun ve kendinize sevdiklerinize zaman ayırın üşenmeyin , çok düşünün, çok okuyun ama üşenmeyin. Hayat zor malesef ki ve bazı sorumluluklar almazsak bizim için daha çok zor olacak. Uzun zamandır içimdekileri bir yere yazmak aktarmak istiyordum ama ne uğraşıcam zaten herkes bunları anlatıyor diyip bir üşengeçlikte ben yapıyrmuşum. Bunu da biraz daha düşündükçe farkettim. Umarım bu söylediklerim işinize yarar ve okurusunuz seversiniz. Çünkü insanlar bir şeyleri paylaşınca mutlu olurlar. Ve bende sizinle bu düşüncelerimi paylaşarak şuan kendimi daha mutlu ve iyi hissettiğimi farkettim. Sağlıklı , mutlu huzurlu kalın iyi günler dilerim.

buse-togan
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yarın Nerede Olacağız, Buna Biz mi Karar Vereceğiz?
Yarın Nerede Olacağız, Buna Biz mi Karar Vereceğiz?

Yarın Nerede Olacağız, Buna Biz mi Karar Vereceğiz?

Sonraki
Ölüm Dedikleri Şey!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.