Hayatımızı Daha Güzel Hale Getirmek

Sizce de kötü olan her şey üst üste gelmiyor mu? İyi de neden? Biri yetmedi mi de diğerini gönderiyor bu hayat!?

Aslında bunun mantıklı bir nedeni var arkadaşlar. Evrende her şeyin bir enerjisi vardır ve bu enerjiler sürekli gönderilip alınır. En basit örnekle “Bu kızdan hiç elektrik alamadım.” derken kastettiğiniz, aslında enerjilerinizin ters düşmesi veya uyumsuz olmasıdır. Veya karşınızdaki kişinin olumsuz enerjisi sizi de etkilemiştir.

Peki bu enerji ile hayatımız arasındaki bağlantı nedir?

Evren, ne enerji verirseniz onun iki katını göndermeye eğilimlidir. Hani derler ya “İyi düşün iyi olsun.” veya “Ağzını hayra aç.” diye, işte bu sözler de bu konuyla alakalıdır. Evrene olumlu enerjiler gönderirseniz olumlu şeyler olur. Tabi bunun da bir usulü var ama öncesinde anlatmam gereken başka şeyler de var:)

Neden kötü şeyler hep üst üste gelir?

Kötü bir şey olduğunda verdiğiniz tepkiyi düşünün. Çoğunlukla şöyle olur: “Böyle şeyler hep benim başıma gelir zaten!” veya “Al işte, şimdi iyicene kötüleşir her şey!”. Ve cidden de söylediğiniz gibi olur, her şey üst üste gelmeye; durum kötüleşmeye başlar. Peki ya tepkiniz şöyle olsaydı? “Tamam, bu bir kerelikti. Bir daha olmaz.” veya “Olur arada böyle, bir dahakine artık.”. Emin olun tekrar kötü bir olay yaşama şansınızı oldukça düşürürdünüz.

O zaman söyle bize, nasıl olumlu enerjiler göndereceğiz? Her zaman pozitif düşünemeyiz ki!

Bunun için önerim, alıştırma yapmak. Evet, ciddiyim. Alıştırmamız şöyle: Sabah uyanıyoruz. Yüzümüzü yıkadıktan sonra kendi kendimize “Bu gün çok güzel bir gün.” diyoruz. Bunu bazı durumlar hakkında sebep belirterek de gün içinde yapıyoruz. Örneğin, hava açıksa “Bu gün hava çok güzel, bu bir işaret.” veya tam tersi hava kapalıysa “Bu gün hava kapalı ama böyle de çok güzel. Hem belki yağmur yağar.” gibi kendimizi pozitif bakmaya alıştırmaya çalışıyoruz.

Bunun yanında subliminal dinlemenizi öneririm. Subliminallerin içinde çokça olumlama oluyor. Bu olumlamalar her alanda kullanılabilir. Örneğin burnunuzu düzeltmek, göz renginizi değiştirmek gibi. Ama en önemlisi olan olumlu düşünmekten başlamanızı öneririm:)

İnanç değişkeni

Geldik dananın kuyruğunun koptuğu yere. Arkadaşlar, inanmazsanız olmaz. Olumlu bir cümle kurduktan sonra olmayacağına inanırsanız olmaz zaten. Bu her şeyde böyledir. Evrene pozitif enerji gönderirken inanmazsanız bir işe  yaramaz. İnanın, bir zararı yok. Eğer inanırsan bil ki, neye inanırsan o olur. Başaracaksın.

Öyleyse olumlamanın usulü nedir?

Aslında usul derken kesinlikle şöyle olacak, böyle olacak gibi şeyler kast etmedim. Ama birkaç önemli nokta var. Bunları atlarsanız yanlışlıkla olumsuz enerji gönderebilirsiniz. Bu yüzden atlanmamalılar.

>Olumsuz kelime kullanmamak. Örneğin: “Hasta değilim.” yerine “Sağlıklıyım.” kullanmalısınız.

>Oluyor gibi olumlama yapmak. Örneğin: “Pozitif bir insan olacağım.” yerine “Pozitif bir insanım.” şeklinde olumlama yapmalısınız. (Bazı durumlarda olmuş gibi de olumlama yapabilirsiniz. Örneğin arabanızı satmak istiyorsanız “Arabamı satıyorum.” yerine “Arabamı sattım.” kullanmalısınız.)

>İnanmak, inanmak ve inanmak. İnanmak önemli arkadaşlar. Gerekirse inanmak için de olumlama ve subliminale başvurun.

>Devamlılık. Öyle “Bir kere yaptım olmadı.” diyip bırakmak yok.

Evet arkadaşlar bu yazı bu kadardı. Sizin için duvarıma günlük olarak iyi hissetmenizi sağlayacak cümleler bırakacağım. Bakmayı unutmayın. Seviliyorsunuzzz<3

okur

Yazar: Hellin

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Yorum

  1. Üzerinde durduğun konu göründüğünden bile önemli bence. Ben düşünce gücümün farkında oldum hep. Senin dediğin gibi kendi üzerimde olumlama yaptım. Kendime “Ben en iyisiyim.” diyorum son zamanlarda. Ama bu egoistlik şeklinde değil. Sadece iyi seviyeli sınıfta olmadığım için moralimi yüksek tutmaya çalıştım. Ve gerçekten işe yaradı çünkü normalde ders dinlemem ama artık daha iyi odaklanıyorum. Ayrıca bir söz bırakmak istiyorum buraya “Eğer düşüncelerinizin gücünü anlayabilseydiniz; hayatınız boyunca asla negatif düşünmezdiniz.” Demiş Peace Pilgrim. Sadece bu söz bile yeterli bu konunun ciddiliğini anlamak için.