Hayatı Yıkılanlar; İzmir Depremi

       Geçtiğimiz günlerde maalesef ki ülkemizde bir felaket yaşandı. Bunun hepimizi en derinden yaraladığını biliyorum. Peki bu depremin arkasında neler ve kimler var ? 

       Ben bir deprem bilimcisi değilim, ben bir jeologda değilim. Depremin ne zaman olacağını bilemem. Ama bu yaşananların ne çabuk unutulacağını çok iyi bilirim. Hiçbir önlemin alınmayacağını ve yalnızca geçti gitti ile kalınacağını çok iyi bilirim. Şimdi ortaya çıktı ki İzmir Valiliği tarafında yıkılan binalara çürük belgesi verilmiş ama ne önlem alındı, ne bir şey yapıldı… HİÇ yalnızca HİÇ geride bir annesiz ve bir babasız çocuklar kaldı. Bağışlar toplandı. Herkes kenetlendi. Tıpkı Erzincan depremi örneği gibi ama yine… HİÇ yalnızca HİÇ geride yıkılan yalnız binalar değil! Yıkılan umut ve hayallerde vardı. 

       O binalar birilerine mezar olmuştu. Başkalarının ihmalkarlık ve düşüncesizlikleri yüzünden, onlar şuan rahat, onlar şuan mutlu ama elbet bir gün elbette adalet onlara da uğrayacaktır. O zamana kadar yapacak tek şey, Mahmut amcanın emekli maaşı ile evini yıkıp yeniden yapması, Ali abinin asgari ücret ile kiraya çıkması… 

          Peki şimdi sırada ne var ?

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.