Hayat Kısa, Bilişim Hareketine Destek Ol. | kooplog.com

Hayat Kısa, Bilişim Hareketine Destek Ol.


Bilişimle alakalı bir şeyler okuyan ve bilişimle alakalı bir iş yapan bir çok insanın bıktığı millet olarak o konuyla ne kadar alakasız fakat kendimizi ne kadar bilge sandığımız durumlar vardır mesela bir bilgisayar mühendisi arkadaşa tutup “Kanka sen format atabiliyor musun?” diye sormamız, ya da “ Kanka sen facebook patlatabiliyorsun demi?” gibi ahiretlik sorularımız.  Bu soruları sorarken kuşkusuz bilişim kelimesinin hayatımızdaki yerini es geçiyoruz çünkü anlamını bilmiyoruz.

Bilişim en kısa tabiriyle bilginin bilgisayar ve elektronik araçlar aracılığıyla işlenmesidir. Ne kadar basit demi? Keşke bu kadar basit olan bu şeyi elde edebilmek için bu elektronik aygıtlardan ya da bilgisayarlarımızdan  destek alsak.  Destek almak demişken sizce nasıl destek alabiliriz? Bize bu kadar yeni ve bir o kadar uzak olan bu aygıtlardan nasıl destek alabiliriz? İşte millet olarak o bilge ruhumuzu bir köşeye bırakarak sıfırdan başlamak gerekiyor. İlk adım hiçbir şey bilmediğimizi kabul etmek. İkinci adım bilişimi anlamak. Üçüncü adım doğru bilgiye ulaşabilmek.  İşte tam bu noktada bir soru geliyor akıllara? “Doğru bilgi var mıdır?” ay yok bu felsefenin sorusuydu bizim düşünmemiz gereken “ Doğru bilgiye nasıl ulaşırım?” bu soruyu doğru cevaplamak isteyen ve 7’den 70’e herkes bilişimi doğru öğrensin, doğru değerlendirsin, doğru anlasın diye kurulan yeni bir sosyal sorumluluk faaliyeti Bilişim Hareketi’ni takip etmesini öneririm.

Bilişim Hareketi aslında sadece sosyal sorumluluk faaliyeti olarak bakmak dışında başka bir açıdan bakmanızı tavsiye ederim. Geleceğimize yatırım gibi düşünün, üstelik bizden üyelik için aidat parası falan istemiyorlar. Evimizde  mazide kalmış masa üstü bilgisayarlarımızı  ihtiyacı olan okullara bağışlayarak destek olabiliyoruz? Nereye koyacağımızı bilemediğiniz  bilgisayarımızdan kurtuluyoruz. Hatta fazla olan klavyemiz, mousemuz belki de bilgisayar kasalarımızı atmaya kıyamıyoruz ve öylece bekletiyoruz ama bizlerin çoktan gözden çıkardığı bu bizim için ufak ama bir çocuğun hayatı için büyük eşyalar sayesinde biz de harekete destek olabiliyoruz. Ayrıntılı bilgiyi Facebook gruplarında, Twitter da hatta kendilerinin kurduğu bilişime meraklı insanlardan oluşan Whatsap Gruplarında bulabilirsiniz.


   Hayat kısa,  Bilişim Hareketine Destek Ol.


Beğendiniz mi? Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın!

Fikrinizi alalım?

Bayıldım! Bayıldım!
2
Bayıldım!
Çok Eğlenceli Çok Eğlenceli
1
Çok Eğlenceli
Çok Faydalı Çok Faydalı
2
Çok Faydalı
Çok İyi! Çok İyi!
0
Çok İyi!
Ehh İşte.. Ehh İşte..
2
Ehh İşte..
Zaman Kaybı Zaman Kaybı
2
Zaman Kaybı
Pesma
Işık Üniversitesi Uluslararası Ticaret öğrencisi Pesma; Gezmeyi, eğlenmeyi, okumayı ve araştırmayı seviyor. Gülmenin özgürlük olduğuna inanıyor ve bir insanın başka insanları sevebilmesi için önce kendisini sevmesi gerektiğini düşünüyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum aç

Hesabınız mı yok?
Hesap oluştur

Şifreni sıfırla

Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç

Hesap oluştur

Captcha!
Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç
İçerik türünü seçin
Anket
Yazı