Hayal Meyal | 2 Yıl Sonra Çıkan Bela

Hayal Meyal | 2 Yıl Sonra Çıkan Bela

Hayal Meyal | 2 Yıl Sonra Çıkan Bela

selam ben Lola 20 yaşında bekar kızım. Annemin ve babamın ölümünden sonra halam tarafından kız yetiştirme yurduna bırakılmıştım ve dün akşam yemeğinden sonra ankesörlü telefondan yabancı bir kişi tarafından aranmış, dedemin ölmeden önce bana bırakılmış bir mirası olduğunu öğrenmiştim. Tabi ne kadar gerçek, ne kadar doğru bilmiyorum aramızda sadece şu konuşmalar geçti.

(isimsiz) merhabalar.(Lola) Merhabalar. Kimsiniz?(isimsiz) Çok fazla vaktim yok Lola. Yarın sabah 12…(Lola) nedemek çok vaktim yok kims…(isimsiz) kes sesini ve beni dinle yoksa..(Lola) ne yoksa…(isimsiz) Ölürsün Lola ölürsün!

Lola korktuğu için konuşamaz ve araya ufak bi sessizlik girer.

(isimsiz) şimdi beni dinle Lola. Deden ‘ den kalan miğrasın var yarın saat 12 ‘ de… yetiştirme yurduna yakın göl ‘de ki bir bank’ a hediye kutusu bıraktım içindeki talimatları uygula, orada olacağım. ( Lola ) ne dedesi ? ne miğrası ? sen kims..(isimsiz) kes Lola. Dediklerimi yap, ben hiç birşey bilmiyorum.(Lola) biliy…

derken telefon kapandı Ailemi 17 yaşında trafik kazasında kaybetmiştim. Dedem, anneanem, babaanem, nenem kısacası aile ve akraba olarak hiç kimseyi tanımıyorum ne annem ne babam bu saydığım kimseden de hiç bir zaman bahsetmemişti bende sormamıştım.Baba tarafı olarak samimi olduğum 2 amcam bi halam vardı ki onlarında bu zamana kadar beni sevdiklerini sanıyordum kimsem kalmadıktan sonra ne amcalarım ne de halam arkamda durup bana yardımcı olmamışlardı 1 2 gün halam da kalmıştım bana çok fazla tahammül edemedi ve yetiştirme yurduna bırakmıştı.

aradan 2 yıl geçtikten sonra biri çıkıyor ve dedemin bana kalan mirası olduğunu söylüyor onca şey yaşanıp bitmişken yeniden başıma bela almaya gerek varmıydı. İnanın dedemi tanımıyorum hakkında hiç bir bilgim yok eğer gördüysem ki hiç sanmıyorum veya o beni gördüyse, büyüttüyse şuan sadece atıyorum bu telefon konuşmaları bile o an kalbimi durduracakken acaba beni öldürmeyi bekleyen daha neler var. Şimdi sadece susup olayı kavramaya çalışmak istiyorum lütfen 1 2 saat önce telefondan tanımadığım si.. teki aradı ve göldeki bank tan birine paket koyduğunu söyledi şimdi aklımı kurcalayan 2 soru var arayan kimdi ve pakette ne vardı bunları düşünürken uyuya kalmışım.

o gece rüya gördüm hatta telefonda konuştuğumuz sahne canlandı tekrar. Bana orada olacağım diyordu. Evet evet hatırladım içindeki talimatları uygula, orada olacağım demişti. Aman Allahım nasıl unuttum hemen kalkıp apar topar hazırlanıp göle gitmek üzere yola çıktım oldukça hızlı adımlarla ilerlerliyordum . Orada olacaktı ve yaptıklarımı yapacaklarımı herşeyi görecekti kutuyu alıp gitmelimiyim yoksa orada durup kutuyu açmalımıyım bunun hakkında birşey söylemedi bana. Ve sonunda telefon da bahsedilen adrese geldim. Göle bakan bank ın üzerinde duran kırmızı hediye kutusu, inanın hiç içime sinmedi. Şimdi yapmam gereken 2 seçenek vardı. Ya geri dönüp hiç belaya bulaşmayacaktım, yada kutuyu açıp belaya bulaşıp ne oluyor ne bitiyor öğrenecektim ki, bir gerçek var. İzleniyorum ve ölümle tehdit ediliyorum, geri dönsem de ileriye devam etsem de başım beladan kurtulmayacaktı. Buradaki insanlardan hangisi o olabilir dikkatimi çeken hiç bir tip ve bankın yanlarında duran insan yok ve insanları izleyerek, yüzlerine bakarak anlayabileceğimi sanmıyorum, artık ne olacak ise olsun

Selam canlarım yeep yeni uzuuun bir maceranın başlangıcına hoş geldiniz wattpad ‘ da yayınlanan romanım geliştirmek ve öneri eleştirilerinize açık olarak burada da yer alsın istedim yorum yaparak gelecek bölümleri  yazarken sizde yardımcı olabilirsiniz.

snahmettunc
snahmettunc | motivational
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ne Kadar Kendimiziz?
Ne Kadar Kendimiziz?

Ne Kadar Kendimiziz?

Sonraki
Ört Üstüme Yorgan Gibi Acılarını
Ört Üstüme Yorgan Gibi Acılarını

Ört Üstüme Yorgan Gibi Acılarını

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.