Hakikaten kim bu dolunay ?

        Son iki gündür aşırı duygusal ve neye ağladığımı bilmediğim bir ruh hali içerisindeyim. İstiyorum ki; konuştuğum kişiler bana ters bir şey desin de hemen bir kavga yaratayım.. 

        Bir garibim yani bu aralar. Neyse sonra aklıma dolunay muhabbetleri geldi. Bir ara çok sarmıştım o konulara. Sonra bir baktım ay ışıl ışıl aydınlatıyor geceyi. Aha dedim aranan kan bulundu. Ama bilimsel açıklaması ya da netliği olmamakla birlikte kafa karıştıran bir mesele. İnanıp, ritüel yapanı da var. Bu saçmalıklara inanıyor musun ? diyende var. 

  Hakikaten kim bu dolunay ? sevdiğim bir replik aslında bu neyse filmi sevenler anladı bu kısmı.

Terazi burcunda dolunay diye gözüküyor baktığım bir sitede bendeki astroşifa da akrep burcundan , yay burcuna geçtiğini söylüyor. Bu konuda da çelişkiliyim. Karışık işler gerçekten. Duygu değişimi deseniz hat safa da. Ha dolunaymış ha karantinanın tekrar başlamasıymış. Ösym sınavıymış derken bir baktık ki 2 senemiz gitmiş. 20’li yaşların bu karamsarlık dönemine denk gelmesi de bizlere ayrı bir piyango olmuş. 

Geçiyorum asıl detay kısma,  Dolunay döneminde stres, gerginlik olabilirmiş. Aman dikkat!  Zaten her günümüz bir stres de, siz yine de dikkat edin. Yapın kendinize güzel bir kahve ya da güzel bir uyku için papatya çayı. Bir gecelik bakın keyfinize. Azcık dertleri, geleceği, ne yapacağım sorusuna bir gecelik ara verelim, düşünmemeyi deneyelim. En azından sonrasında denedik deriz. Yok ya! tadı tuzu kalmadı hiç bir şeyin deyip, umutsuzca konuşmak istemiyorum. Ama malum dolunay. Bu dönemi iyi yönetende var kötü yönetende. Yani demek istediğim dolunay zamanında bilinçlenen de varmış benim gibi ağlayan zırlayanda . Olsun be bizim de farkımız bu olsun.  Ha unuttum rezene çayı da iyi gelir, stresi alır. Bu önemli detayın ardından sizlere iyi geceler diliyoruum…

             Gizli anlaşmamız şu olsun; dertli, mutsuz demiyoruz ”o dolunay etkisinde şuan ” diyoruz. 

Anlaştık umarım . Sağlıcakla kalın

yazar

Yazar: yaren-ozcam

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.