Haftalık Kooplog Yarışmalarını Kazanmak İçin 3 Taktik

Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen siz de bir kooplog kullanıcsısınız. Ve emimin aramızdan yarışmalara katılanlar vardır. Ben neredeyse 9 aydır bu siteyi kullanıyorum ve zaman zaman yarışmara katılıyorum. Bu yazımda da size kazanmak için birkaç taktik vereceğim.

Biliyorsunuz ki yarışmaları görüntülenme sayesinde kazanıyoruz. Bu yüzden okunma sayınızı artıracak şeyleri öğrenmelisiniz.

1. İlgi çekici başlık ve içerik

Eğer bir deneme yazacaksanız bu fazla ilgi çekmeyebilir. Çünkü insanlar daha merak uyandırıcı ve ilginç şeyleri okumayı tercih ediyor. Bu yüzden bilgi içerikli, efsane, hikaye ya da dizi film incelemesi tarzı yazılar daha çok dikkat çekecektir.

Ayrıca yazılarınızın başlıklarının dört kelimeden fazla olmasına dikkat edin. Çünkü cümle tarzındaki başlıklar daha ilginçdir. Mesela benim yazılarımdan örnek vericek olursak “Death Note İncelemesi” yerine “Anime Sevmeyenlerin Bile Hoşuna Gidecek Yapım: Death Note” yazmayı tercih ettim. Siz de bu tür ilginç başlıklar bularak okunma sayınızı artırabilirsiniz.

2. Keşfete Düşmek

Her sosyal medya mecrasında olduğu gibi Kooplog’da da keşfet etkileşim için oldukça önemli bir yer. Bu yüzden keşfete düşmeniz gerekir. Böylece daha çok okuyucu yazılarınıza ulaşabilir. Algoritmasını tam olarak bilmediğim için keşfete nasıl düşüldüğünü bilmiyorum. Ancak Kooplog onaylı yazarları daha çok öne çıkardığından onaylı yazar olmayı deneyebilirsiniz.

3. Reklam yapmak

Elbette ki reklam yapmak. Okunma saysını artırmak için reklam yapmaktan daha etkili bir şey yoktur. Tabii ki de para verip reklam yapmanıza gerek yok. Yazınızın bağlantısını düzenli olarak sosyal kısmında paylaşın. Ayrıca diğer sosyal medya hesaplarınız internet bağlantısı kısmınıza yazınızı paylaşıp ve insanların yazınıza göz atması için gönderilerin altına yorum yapın. Bir kişi dahi olsa yazınıza tıklayacaktır.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.