Güzel Bir İlişki Nasıl Olur?

Öncelikle sıklıkla karşılaştığım sorulardan birisi güzel bir ilişkinin sırrı nedir ? Evet başlayalalım o zaman. Güzel bir ilişkinin en önemli sırrı saygıdır. Asla unutulmaması gerekir ki saygı arkadaş, eş, dost, aile gibi her temel kavramlar da önemlidir. Bunlar anlaşıldı ise maddelere geçelim.

1- Asla Yalan Söylememek.

Evet. Yalan söylememek bir ilişkiyi ayakta tutabilecek sebeplerden birisidir. Karşımızda ki bireye her zaman dürüst olmamız gerekir. Bir ilişkinin içine yalan girdiği takdirde o ilişkinin anlamı kalmaz.

2-Güven.

İçime işleyen çok güzel bir cümle var. “ Güven ruh gibidir, çıktığı bedene bir daha asla geri dönmez”. Ne kadar da anlamlı değil mi? Evet arkadaşlar güven ilişki de olmazsa olmazımız.

3-Herşey Olmak.

Sevdiğiniz kadının ya da erkeğin herşeyi olmanız gerekiyor. Ona yeri gelir anne,baba,abi,kardeş ve en önemlisi en yakın arkadaş olmanız gerekiyor.

4-Sadık Kalmak.

Şimdi hafif bir tebessüm edip sadık kalmasak bu sayfa da ne işimiz var dediğinizi duyar gibi oldum. 🙂 Sadık kalmak kavramı basit bir kavram değildir. Bir insana hem ruhen hem bedenen sadık kalmak gerekir. İlişki de önemli unsurlardan birisi de budur. Siz “ Ben bu kadına,adama aitim” diyebiliyorsanız ilişkinizi sorgulamaya da gerek yoktur.

Ve son maddeme geçiyorum.

5-Empati Kurmak.

Evet arkadaşlar bu konuyu hafif uzatacağım için son madde olarak ekledim. Şimdi empati kurmak önemli midir?

Evet önemlidir. Karşınız da evliliğe adım atacağınız birisi varsa ilişki konusunda empati çok önemlidir. Örneğin kıskançlık konusu hepimizi rahatsız eden bir durum. Hoşumuza gittiği zamanlar da oluyor elbette. Onu anlamaya çalışın arkadaşlar. Size bir tavsiyem en ufak tartışma da kavga da kestirip atmayın. Onu anlamaya çalışın. İlgilenin, sorgulayın, ben olsam ne yapardım diyin. Düşünmek bize çok şey kazandırır bu hayatta. 

Umarım yazdıklarım ilişkinize yardımcı olur.Sorduğunuz sorulara göre blog yazıyorum arkadaşlar. Sorularınızı bekliyorum. Hoşçakalın. 🙂

İlişkiyedair
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Özledim
Sonraki
göz renklerimiz neden farklı?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.