Kedinizin Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız?🐱

  Bu sevimli hayvanları daha yakından tanımak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kediler doğadaki diğer canlılara kıyasen daha basit gelebilir fakat aslında oldukça ilginç hayvanlardır. Neredeyse hergün gördüğümüz, okula giderken, parkta yürürken, biryerlerde otururken sürekli yanımızdan geçen fakat çoğu zaman farkedemediğimiz bu sevimli hayvanların, hareketleriyle bize neler anlatmak istediğini hiç düşündünüz mü? 

  Kediler, bazen çok uysal, bazen de çok huysuz olabilirler. Çok uysal olmalarının nedeni kendisini sahiplenen ve ona bakan bir insanın yanında kendilerini güvende hissetmeleridir. Eğer bir kedi sahipleniyorsanız ona her daim sevgi göstermeniz ve onu ihmal etmemeniz gerekir. Bu kedinizle aranızdaki bağı güçlendirir.

  ->Gelin size kedi sahiplenmeden önce bilmeniz gereken şeyleri anlatalım;

● Eğer bir sokak kedisi bulduysanız ve sahiplenmek istiyorsanız hastalığı olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Sokak kedileri insanlarla herhangi bir bağı olmadığı için genellikle vahşi olurlar. Tabi istisnalar olabilir. Bu kedilerin genellikle anneleri küçük yaşta terkettikleri için sevgi görmezler ve ona sevgi göstermeniz onu sevindireceği gibi yan etkiler de oluşturabilir. Onu fazla sevmeniz onu rahatsız edebilir. Bu nedenle bir sokak kedisi sahiplenmek pekte kolay değildir. Ama eğer ona yeteri kadar sevgi gösterir bakımını yaparsanız size alışma ihtimali gayet yüksektir.

● Eğer barınaktan bir kedi sahipleniyorsanız oradaki hayvanların çoğu evlerden getirilmiş olduğundan size alışması zor olmayacaktır. İnsanlarla bağını koparmayan kediler yeni bir aileye girmekte sorun yaşamazlar.

♡ Kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız?

-Eğer sizi dişleriyle ısırmaya çalışıyorsa bu onun sizi sevdiğini gösterir.

-Sizin yanınızda rahatça uzanabiliyorsa size güvendiğini gösterir.

-Sebepsizce yanınızda uyuma isteği duyuyorsa sizi gerçekten çok seviyordur.

-Eğer parmağınızı kokluyorsa veya yalıyorsa sizi tanımaya çalışıyordur, o yüzden buna izin vermelisiniz.

-Size sürtünüyorsa yine size sevgisini gösteriyordur.

okur

Yazar: Lady.Writer

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.