GÜNÜMÜZ DVD'Sİ NETFLİX

Merhaba…

Son zamanda teknolojiyle birlikte sinema ve dizi içerikleri evlerimize birçok platform üzerinden misafir oluyor. Akıllı televizyonlar android cihazlar kullandığımız cep telefonları ve günümüz teknolojisinin bu cihazlara yazılımsal olarak gerçekleştirdiği netflix, blutv amazon prime vs gibi uygulamaları kullanmamıza olanak sağlıyor.

Neden bunu anlatma gereği duydum açıkçası bilmiyorum boş boğazlığım tuttu diyelim. Lafı fazla uzatmadan herkesin kenarından köşesinden bir Netflix’i deneyimi vardır elbet ben de sıkı bir Netflix’i takipçisiyim desem inanmayın içerik olarak Netflix’i yapıtlarında aile yaşamının yapısını zedeleyecek birçok görsel bulunuyor. Bu benim şahsi fikrim ama Netflix’le nereden baktığınız önemli çocuklu ailelerin böyle platformlarda daha dikkatli olmalı gerekiyor. Şiddet cinsellik bunlar çocuklarımızın bilinç altına etkisi çok büyük olabiliyor.

AMA YETİŞKİNLER İÇİN İZLENİLECEK BİR PLATFORM

Açıkçası böylesine platformları yerin dibine sokanlardan olmadım. İlk başlarda bana da çok saçma gelen bir platform gibi geliyordu. İçeriklere ısınmakta zorlandım. Ama kendime özgü dizileri keşfetmemle birlikte böyle platformlara olan ön yargımı kırdım. Herkesin zevki farklıdır dedikleri bu olsa gerek önemli olan sizin bir dizi üzerinde odaklanmanız ve analiz yapmanız sonrası çorap söküğü gibi geliyor. Ben de netflix’te VOİCE 2 isimli bir diziye başladım polisiye bir hikâyeyi konu alıyor ama adamlar bizdeki arka sokaklar gibi bir şey yapmamış gerçekten kurgu ve senaryo güzel…

11 Ağustosta yayın hayatına başlayan VOİCE 2, aynı adla 2017 yılında yayınlanmış polisiye türündeki dizinin ikinci sezonu olarak karşımıza çıkıyor. 112 acil çağrı merkezi ekibinin kurbanları kurtarma mücadelesine odaklanan dizi aynı zamanda bir seri katil hikâyesini de içerisinde barındırıyor. VOİCE 2 konusuna daha detaylı bakacak olursak, Kang Kwon-Joo 112 acil çağrı merkezinde ses profilcisi olarak yürüttüğü görevine devam etmektedir. Birlikte çalıştıkları ekipte dağılmalar olsa da masum insanları kurtarmak adına mücadeleyi bırakmayıp, yürütmektedir.

Bir gün ekip liderlerin bir kazaya karıştığı haberini alırlar ve bu kazanın sıradan bir kaza olmadığından şüphe duyarlar. Kazanın arkasındaki sır perdesini çözmek için ise dedektif Do Gang-Woo ile iş birliği yapmak zorunda kalacaklardır. VOİCE 2 oyuncuları arasında birinci sezonda da yer alan ses profilcimiz Kang Kwon-Joo’ya yine Lee Ha-Na hayat veriyor. İlk sezonda başrolde olan Jang Hyuk’u ise maalesef bu sezonda göremiyoruz. Yerine ekibe katılan yeni dedektifi ise sevdiğimiz oyuncu Lee Jin-Wook canlandırıyor. Kore dizilerinde ikinci sezon genellikle ana konunun değişmeyip, senaryonun birinci sezondan bağımsız yeni hikâyelerle desteklenmesi şeklinde ilerlediğini görüyoruz.

1. sezonda tüm sır perdesi aralanıp, yarım kalan ufak detaylar dışında hikâye tamamlandığı için, konuyu seven bir seyirci ilk sezonu atlayıp rahatlıkla ikinci sezondan başlayabilir Kore dizilerinde. Bu durum VOİCE için de geçerli. Örneğin ben, VOİCE’u geçen sene seyretmesem de VOİCE 2 sezonun 1. bölümünü seyrederken hikâyeye girmekte hiç zorlanmadım diyebilirim.

Ufak tefek bu kimdi şu kimdi soruları dışında bölümden oldukça keyif aldım. Koreliler de benim gibi düşünmüşler ki, VOİCE 2 ilk bölümü ile geçen sezon aldığı en yüksek reyting oranına yaklaşarak, Koreli seyirciler tarafından da beğenilmişe benziyor. Bol aksiyonlu, merak unsurunun tavan yaptığı Voice bu sene polisiye açığımızı kapatacak gibi görünüyor. Umarım çizgisini bozmadan devam eder. Keyifli seyirler…

Selçuk AYDIN
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
kilo vermek 1 haftada 7 kilo
Sonraki
HAYAT MI DESEK?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.