Gözlerinize Bakarak Düşüncelerinize Saygısızlık Yapanlara DUR Demelisin

Tahammül edilemeyecek seviyeye ulaşmış günümüzün en şiddetli hastalığı hakkında konuşmak istiyorum lakin konuşabilecek  kimsem yok o yüzden düşüncelerimi sizler ile paylaşacağım.

Senin en değerlin, can arkadaşın, yoldaşın, hayat arkadaşın, dostum dediğin insanlar varya aslında onlar senin hiç bir şeyin. Mutlu olduğun anılarını paylaştığında onunda mutlu olabileceğini düşünürken o mutlu olmuyor içten içe kıskanıyor, haset ediyor. 

Sen üzgünken o numaradan üzülüyor, farkında değilsin emin ol bir gün  çok sevdiğin insanlar seni hüsrana uğratacak. Kimse saf temiz düşünmüyor, insanların odak noktası başkalarının mutsuz olması olmuş artık. İnsanlar başkalarının kanını emer gibi mutluluklarını emiyorlar, huzurlarını çalıyorlar, haset ediyorlar. Sen bunun farkında bile değilsin, tek farkında olduğun çevrendeki insanların seni karşılıksız, menfaatsiz, temiz sevdiğini sanman. Demiyorum insanlara karşı ön yargılı olun diye, tek anlatmak istediğim o kapalı gözlerinizi açın artık, uyanık olun size karşı psikolojik taarruz yapanlara karşı uyanın…

İnsanlara, hayvanlara tüm canlılara şefkatle yaklaşın ama kendinizi alçaltmayın ki üstünüze kalkmasınlar. İnsanlar zaten sevgisizlikten, değersizlikten bu hale gelmiş olabilirler mi? 

Arkadaşın sana bakarken, gözlerinin içine bakarken sende olanın kendisinde olmadığını düşünerek haset ediyor, kem gözle bakıyor, kıskanıyor. İnsanı insan yapan nedir bilir misin? Her şeye rağmen iyi düşünebilen, iyi bakabilen kendisine kötülük yapana yardım edebilendir. Bunları yapabiliyorsan emin ol insansın.

Tecrübe , yaşanan acı olayların birikiminden hasıl olan farkındalıktır.

Eğer temiz kalpli, ince düşünceli, naif, hassas bir kişiliğiniz varsa güçlü olmalısınız, her güzel, tatlı söze aldanmayıp yıkıma sürüklenmemelisiniz, uyanık olmalısınız ki naif kalbiniz hüsrana uğramasın. İnsanlığınızı kaybedin demiyorum sadece size karşı taarruz eden kötü düşünceli kişilikler sizi sizden çalmasınlar, benliğinizi yok etmesinler, mutluluğunuzu mutsuzluğa çevirmesinler. Tek ricam farkındalık çerçevesinden ayrılmayınız.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.