GÖZLER

Sevdikçe güzelleşir gözler…

Bir bakış alır götürür seni sonsuzluğun içine.

Korkular tutsak eder o güzelliği ama görmüşsen bir kez, kapatmak istemezsin gözleri.

O gözler ki mutlu olmak, anlaşılmak ister. Buldu mu onu anlayan bir kalp bırakmak istemez.

Sessizliğin içindeki o güzelliği hissetmek de, gözlerin ihtişamını alır. Sürekli arar da arar. Yorulur ama devam eder. Çünkü gözlerin anlamı hayatın arayışı olmuştur. Neden var bu gözler? Neden sever? Bilmez cevapları, yüreğinde hisseder sadece ve o tarafa gider.

Renklerin uyumuyla dans eder gözler…

Çok şey anlatır sana. Aynaya baktığında gördüklerini inkâr etsen de onlar etmez. Kabul etmek lazım gözleri. Yoksa kalp onun da yüklerini taşır. Tarifi zor, ağır duygular yaşanır.

Gözleri açık ve renksiz olanlar anlamsızlığın yorucu işleriyle uğraşırlar. Bir de gözleri kapalı olup da renkli olanlar vardır. Sevgiyi kalplerinde hissederler en derinden.

Gözlerin açık ve renksizse korkma! En güzeli açık ve renkli olmasıdır. Renksiz gözlerini renkliye dönüştürebilir kalbin sen istersen. Kalbine izin ver renkleri ruhundan geçirmesine. Bunu başardığın zaman hiçbir siyah gölge seni ele geçiremez. Çünkü zincirin anahtarı sendedir.

Dönüşüm yolu uzundur…

Kalbinin elinden tutarsan gözlerini çok güzel yönlendirir. Fark eder ki gözler hayatta hiçbir şey anlamsız değil: Ölüm bile.

Seçim senin! Ya güçlü gözler ya da darmaduman olan gözler…

-NY-

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.