Global Wellness Day Kurucusu Belgin Aksoy: “Limit Gökyüzü”

belgin aksoy global welness day limit gökyüzü

Belgin Aksoy, oğlu ile birlikte tandem yamaç paraşütü yaparak Global Wellness Day kutlamalarını gökyüzüne taşıdı!

Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılan “iyi yaşam” hareketi Global Wellness Day’in Kurucusu Belgin Aksoy oğlu ile birlikte 2000 mt’den atlayarak tandem yamaç paraşütü yaptı. Belgin Aksoy ve oğlu GWD bayrağını ve sloganı “I SAY YES” bayrağını gökyüzüne taşıdı!

Babadağ’dan 2000 mt yükseklikten yapılan uçuşa Dünya Rekortmeni Wingsuit BASE Jumper Cengiz Koçak da eşlik etti.

GWD Kurucusu Belgin Aksoy, nefes kesici görüntüler eşliğinde gerçekleşen uçuş ile ilgili: “Global Wellness Day’i kutlamanın tek bir yolu yok, limit gökyüzü” dedim yıllarca, bu sefer gerçek oldu, hem de 2000 metre’de.”

Global Wellness Day, 2012’den bu yana, her yıl Haziran ayının 2. Cumartesi günü milyonlarca insan tarafından kutlanıyor.

Bu yıl 35 ülkeden katılacak, alanında uzman 65 konuşmacısı ile 12 Haziran’da 12 saatlik ücretsiz canlı yayın ile kutlanacak Global Wellness Day’in ana teması: “Zihinsel Sağlığımızı Korumak”

12 Haziran Cumartesi günü daha birçok ünlü konuşmacı ve uzmanın katılacağı etkinlik Global Wellness Day’in YouTube kanalından izlenebilecek. Tüm dünyadan katılımcılarla kutlanacak Global Wellness Day, Türkiye saatiyle 09.00 – 21.00 arası takip edilebilecek. (https://bit.ly/2PjRH5I).

Bu yıl düzenlenen 12 saatlik canlı yayın kutlaması üç ana niteliğe sahip olmaya devam ediyor: eğitici, ticari olmayan ve ücretsiz – çünkü Aksoy’un en motive edici inancı, “iyi yaşamın bir lüks değil, bir gereklilik ve hepimizin temel hakkı olduğu” mesajını yaymak.

Dünyanın dört bir yanında Global Wellness Day’in nasıl kutlandığını görmek için #globalwellnessday hashtag’ini takip edin.

 


Bilgi için:

Deniz Yucel  – deniz.yucel@globalwellnessday.org – 0532 796 70 03

Global Wellness Day Hakkında:

Global Wellness Day, 2012 yılında Belgin Aksoy tarafından yaratılıp dünyaya yayılan iyi yaşamaya adanmış, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir sosyal projedir. Bu günün temel amacı, yaşamımızın değerinin farkına varmamızı sağlamaktır. Senenin bir gününde bile olsa durup düşünmemizi, şehir hayatının stresinden ve kötü alışkanlıklarımızdan uzaklaşmamızı ve kendimizle barışmamızı sağlamaktır.

Türkiye’de iyi yaşama yönelik olarak atılan ilk adım, dünyanın her yerinden iyi yaşam uzmanlarından oluşan 103 GWD Elçisi, 27 Ana Destekçi ve 4 Danışman ile uluslararası bir harekete dönüştürmüştür. Global Wellness Day, her yıl Haziran ayının ikinci cumartesi günü, dünyada on binlerce farklı noktada eş zamanlı olarak, sadece ücretsiz etkinliklerle kutlanmaktadır.

Global Wellness Day
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Global Wellness Day: Bir Gün Tüm Yaşamınızı Değiştirebilir!
Sonraki
Global Wellness Day 10. yılında dünyanın dört bir yanında kutlandı
global wellness day 10.yıl

Global Wellness Day 10. yılında dünyanın dört bir yanında kutlandı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.