Gırgır- şamata

Bir gün cani sıkılan Ahmet, bahcesine cicek dikmeyi düşünmüş.  Bahcesinde hic cicek yokmus ama komsularinin bahcesi cicek bahcesi gibiymis.

Cicekciye dogru yola koyulmus o gun cok mutluymus. Dukkana girdiginde camin önünde duran sarmasik cicekleri  dikkatini cekmis guzelliklerinden gozlerini alamamis. 15 tane sarmasik cicegi istemis dukkan sahibinden ama sarmasiklar hic de sandigi gibi masum değillermiş.

Evine mutlu bir sekilde dönen Ahmet, olacaklardan habersiz ciceklerini bahcesine dikmeye baslamis. Ertesi gun sabah kallktigindan ilk is bahcesine bakmak olmus. Gorduklerine inanamamis sarmasiklari bir gunde o kadar buyumus ki nutku tutulmus Ahmet’in, cok mutlu olmus artik onunda bahcesi ciceklerle doluymus ama Ahmet bu ciceklerin bu kadar kisa surede nasil buyudugune anlam verememis.

Ertesi gun sarmasiklari daha da buyumus bu boyle 4-5 gun sürmüş, artik bahceden cikip mahalleyi sarmaya baslamis. Bu iste bir tuhaflik var deyip dogruca cicekcinin yolunu tutmus, olan biteni anlatmis cicekciye ama cicekci hic sasirmamis Ahmet iyice endise etmeye baslamis megersem dukkan sahibi bu sarmasiklardan bazilarini denek olarak deneylerinde kullanıyormuş. Yanlışlıkla Ahmet’e de bunlardan bazılarını vermis neyseki dukkan sahibinin bu durumu düzeltecek ilaci varmis. Ilaci Ahmet ‘e vermis ve bu durumu duzeltmisler.

Ahmet’in bahcesi cok guzel olmus. Ahmet artik cok mutluymus bahcesini boyle gordukce.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.