in ,

Gerçekten nasılsın? Kalbin iyi mi?

Merhaba sevgili kendim ve sevgili okurlarım, 

Kiminin gerçekten merak ederek, kiminin de asıl konuya girmeden ayıp olmasın diye sorduğu soruyu gerçekten merak ederek soruyorum sana. Nasılsın? Ama gerçekten nasılsın? Kalbin iyi mi? Neler hissediyorsun bu herkesten uzak kaldığın dönemde?

Her insanın kendine biraz zaman ayırıp sorması gereken soruları soruyorum şimdi size? Bazen en sevdiğimizden, bazen herhangi birinden beklediğimiz sorular aslında bunlar. Hani bazen olur ya nolur biri sorsun, sorsun ki anlatayım derdimi. İçimi döküp rahatlayayım dediğiniz o soruyu sorun kendinize.

Sahi nasılım ben?

Kendimizi hayatın akşısına bırakıp yaşayıp giderken sordunuz mu bu soruyu kendinize? Hiç dinlediniz mi ruhunuz ne diyor size? Ne derdi varmış da yaşamın akışını bozmamak için susuyormuş acaba hiç merak ettiniz mi?

O zaman soruyorum sorumu;

Nasılım?

Aslında bakınca sağlığım sıhatim yerinde. Böyle bir dönemde şükrediyorum bu duruma. Mental olarak nasılım? İyiyim demek istiyorum ama beni huzursuz eden bişeyler var gibi? Biraz özlem sarmış uzak kaldıklarıma. Biraz hüzün… Kafamı kurcalayan düşünceler var, Cevapsız kalmış sorular, cevabını kendim veremeyeceğim duyduğumda da doğruluğundan asla emin olamayacağım sorular…

Bi yolda yürüyorum. Bütün yolu birlikte yürümek istediğim yol arkadaşlarım var. Ama korkuyorum bütün yolu onunla yürümeyi planlarken ya biraz yol aldıktan sonra yolu kendi devam etmek isterse? Kalan yolu nasıl bitirebilirim bilmiyorum….

 Cevabını bulamadığım sorularım olsa da insanlardan, teknolojiden uzaklaşıp düşüncelerimi sorgulamak ne kadar iyi geldi bir bilseniz.

Şimdi sıra sende, hadi biraz uzaklaş insanlardan ruhuna Bi’ kahve ısmarla ve dertleşmeye başla:) Belki uzun zamandır bekliyordur seninle dertleşmeyi

Kendine benim için bir şarkı ısmarlamayı unutma güzel insan 🙂

   Kalbiniz hep güzel ve ferah kalsın:) 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

2 yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.