GERÇEKTEN İYİ MİSİN ?

Nasılsın diye sorulduğunda “iyiyim” deriz, ama bu basit kelime gerçekten iyi olduğumuz anlamına gelir mi, yoksa bu monotonlaşmış hayatımızdan bir gün daha eksiltmek için mi kandırırız kendimizi?

Belki de anlaşılmamaktan korkuyoruzdur, belki de bizi gerçekten anlayacak birisi karşımıza çıkmamıştır. Zaten bu “Nasılsın?” sorusu kibarlık olsun diye sorulmaz mı, gerçekten nasıl olduğumuzu merak ediyorlar mıdır?  Peki biz onlara doğruyu söylüyor muyuz?  

Gerçekten iyi miyiz ? 

Aslında biraz düşündüğümüzde hayatımızda iyi olan pek de çok şey yok gibi…

Peki neden içimizde sıkıştırdığımız onca şeyi kimseyle paylaşamıyoruz? Neden her gün içimizdeki düşünceleri zincire vurup kapıyı kapatıyoruz ki, bırakalım kapı açık kalsın belki zinciri kırabilecek biri gelir, bizi o zifiri karanlıktan aydınlığa çıkaracak biri, maskemizin altındaki gerçek benliğimizi bulabilecek biri…

Ama galiba artık sıkıldık… Kimseye bir şey anlatacak halimiz kalmadı. Belki de karanlıkta yaşamaya alışmış, bütün umutlarımız tükenmiş, kimseye tutunacak gücümüz kalmamış olabilir.  Ama hiç olmazsa kapının açık olması içimizi sımsıcak yapacak, bize umut aşılayacak bir ışığın girmesini sağlayabilir. 

Unutmayalım ki umut her zaman vardır, sadece  karanlığın içinde o ufak parıltıyı görebilmeliyiz.

okur

Yazar: Yeliz

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum