in

Gerçek yüzü..!

Veba isnasinda çok masal çıktı… 
Örnek :

  • “200 kadar ülkeye hibe maske ve tıbbi malzeme gönderen iktidar”…
  • “Bütün dünyanın gıpta ile izlediği Türkiye”… vb


  Bir süre, veba üzerine soslu bir buçuk porsiyon algı diplomasisi çok iyi gitti. Ama bundan sonra her şey ortaya çıktı .

“Ekonomik sıkıntıyı, döviz darboğazını aşmak için Alman turist peşine düştük” 

Başta Avrupa olmak üzere Dünya ülkeleri sınırlamaları gevşetti.  
seyahat yasağının kaldırıldığı ülkeler listesinde Türkiye yer alamadı. En çok turistin geldiği Almanya, Türkiye’yi kara listeden çıkartmamakta direndi.

Erdoğan, defalarca Merkel ile görüşüp Alman turistlerin tatillerin Türkiye’de geçirmeleri için ikna edemediğinde , Dışişleri Bakanı  ile Kültür ve Turizm Bakanı’ı talimatıyla Berlin’e gönderdi. Alman hükümetinin Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını , Türkiye’nin Alman vatandaşları için risk olmadığını belirterek Alman mevkidaşlarını ikna etmeye çalışan iki bakanın bu girişimlerinden de sonuç çıkmadı. Euro ve dolar için bakanları ve bakan yardımcıları ,  memlekete turist gelsin diye el kapılarında bekleyip yalvar yakar oldu.

Sonra  dünyada sempati kazanmak ve imajını düzeltmek için 200 dolayında ülkeye milyonlarca bedava maske, tıbbi malzeme gönderdi . 
Turist gelmediğinde , otelleri boş olmasın diye bu kez kendi çocuklarına göz dikti. Anneler ve babalar bir an önce çocuklarını kapıp tatile gitsin, en hayati iki sınavın (LGS-YKS) tarihlerini öne çekiverdi. O da olmadı.
AB’nin seyahate kabul etmek için son 14 günde Türkiye’de 100 bin kişide görülen yeni vaka sayısının, AB ortalamasına yakın ya da daha az olması gerekiyor. Ayrıca son 14 günlük veriler, önceki 14 günle kıyaslanacak, vakalarda ve bulaşma sayısında artış olup olmadığına bakılacak.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.