Geleceğinize Mail Yazın

Belki de duymuşsunuzdur. FutureMe adlı bir internet sitesi var ve bu sayede gelecekteki kendinize mail gönderebiliyorsunuz. Aslında G-mail’in de zaman ayarlayıcı özelliği var ama bu siteden yazmak daha hoş ve birkaç özelliği daha var. Mesela mektubunuzu anonim olarak başka insanlarla da paylaşabilirsiniz.

Uzun zamandır bildiğim bir siteydi ve kendime mektup yazmak istiyordum. Bugün birden bire içimden geldi ve bir yıl sonraki bana bir mektup yazdım.

Şimdilik neler yazdığımdan bahsetmek istemiyorum. Ama Allah izin verirse ve mail bir yıl sonra bana ulaşırsa ve ben hala bir kooplog kullanıcısı olursam burada sizinle paylaşmayı çok isterim.

Kısaca anlatacak olursam siteye giriyorsunuz ve hemen karşınıza bir ekran çıkıyor. Ekrana mektubunuzu yazıyorsunuz ve gideceği tarihi, mail adresini yazıyorsunuz. Eğer üye değilseniz mail adresinize bir bağlantı gönderiyor. Oradan tıklayarak üye alabilir ve eğer istiyorsanız belli zamanlarda yazmak için size hatırlatıcı göndermesini isteyebilirsiniz.

Bunu yapmak istedim çünkü gerçekten hoş olacağını düşündüm. Düşünsenize bir veya birkaç yıl sonra size küçüklüğünüzden bir mesaj geliyor ve bunu gülümseyerek okuyorsunuz. Ya da ağlayarak. Her neyse.

Hoş bir anı olması için yapmanızı öneririm. Hem böylece kendinizi eskisine göre ne kadar geliştirip geliştirmediğinizi de görebilirsiniz. Bu zaman içerisinde kendiniz neler kattınız ya da neler değişti.

Hem sıkılırsanız sizin için hoş bir aktivite de olabilir. Uğraşmadan girmeniz veya heyecanınızı atmadan hemen yazmanız için buraya link bırakıyorum. Hepiniz sağlıcakla kalın.

Ve keşke geçmişe de mektup gönderebilsek 🙂

https://www.futureme.org/ (Açılmazsa diye yorum kısmına da koyacağım. Giremeyenler oradan da girebilir.)

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.