Geleceğimiz Yok Oluyor

Geleceğimiz Yok Oluyor

Geleceğimiz Yok Oluyor

Geleceğimiz için gerekli olan bütün kaynaklarımız yavaş yavaş yok oluyor. Sularımız, ormanlarımız ve gençlerimiz geri dönüşü olmayan bir yola doğru gidiyor.

Sizlerden rica ediyorum, bir kafanızı kaldırın ve etrafınızdaki gençleri gözlemleyin.

Ne görüyorsunuz?

Saçma sapan videolar çeken gençleri mi? Sosyal medya hesaplarına gelecek beğenilerle yaşayanları mı? Bütün gün Cafelerde, barlarda bir kadın-erkek arayanları mı? Her konuştuğunda gelecek sorunundan bahsedipte, derslere bile girmeyenleri mi?

Ne görüyorsunuz? Elbette bu sözler %100 oranını kapsamıyor. Ama yüzde 90 bu şekilde diyebilirim. Ayrıca şuan bu yazıyı okuyanlar çok şanslı ümitler bağladığımız gençler bu gençler çünkü o bahsettiğim gençlerin okumakla, araştırmakla bir ilgisi yok.

Çok ama çok kıymetli genç arkadaşlarım Türkiye’nin ve hatta dünyanın geleceği size bağlı kendinizi önemseyin ve hiç olmazsa aşağıdaki tavsiyeri yapmaya çalışın.

  1. OKUYUN / Ne okuduğunuzun, nereden okuduğunuzun bir önemi yok. Onlarca para vermeden kitap okuyacağınız uygulama var. Bunları deneyin. Kendinizi zorlayarak okuyun. Sıkıldıkça daha çok zorlayın kendinizi. Unutmayın günde en az 30 dakika okuyun.
  2. HABERLERİ TAKİP EDİN / Gündemden haberdar olun. Gazete almak sizleri bu konuda daha çok teşvik edebilir. Her sabah gazetenizi alın ve boş zaman yaratarak onu okuyun.
  3. KİŞİSEL BAKIMINIZA DİKKAT EDİN / İnsanın her şeyden önce fikir dünyasının güzelliği önemlidir ama siz sadece fikirlerinizden ibaret değilsiniz. Temiz olmak ve her türlü kişisel bakımınıza dikkat etmek sizi daha çok motive edecektir.
  4. YAZIN / İstediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Deftere, müsvedde bir kağıda veya bilgisayara hiç fark etmez yazılarınız ne kadar kötü olursa olsun yazın. Yazdıklarınızı birilerinin okumasından da korkmayın. Yazma alışkanlığınızı kaybetmeden her gün bir şeyler yazın.
  5. YENİ İNSANLARLA TANIŞ / Lütfen çekinme hiç tanımadığın birine git ve merhaba de. Biliyorum bu zor ama hiç olmazsa sosyal medyadan hiç tanımadığın birine mesaj at ve konuşmaya başla hatta seni biraz daha rahatlatması için bu yazının linkini gönder o kişiye öyle konuş ve en az her hafta yeni bir insanla tanışmayı unutma.
  6. DÜZENLİ OL / Her konuda düzenin olsun. Odan, dolabın, günlük planların, uyku saatlerin, aldığın notlar ve aklına gelebilecek her şeyde düzenli ol mutlaka.
Murathan
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sizce de Yorulmadık mı?

Sizce de Yorulmadık mı?

Sonraki
Kapitalizm ve Bencillik

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.