Flappy Bird’den İntikamımızı Alıyoruz

Merhaba teknoloji meraklıları ve teknoloji arayışındakiler,

Uzuuuuun bir aradan sonra klavyemi tekrar elime almış bulunuyorum.

O klavyeyi bana ne bıraktırdı sorunu ise cidden “uzun hikaye” diyeceğimiz türden. Peki ne aldırdı sorusu, eh ona da hiç beklenmedik tatlı küçük bir değişiklik diyelim. Şu an itibariyle tüm motivasyonum ve paylaşım aşkım ile yeniden karşınızdayım.

Havaların sıcaklığını, yer yer ekstrem hava koşullarıyla karmaşık duygular içerisinde hissettiğimiz bu yaz günlerinde, bir çoğumuz o plaj benim bu plaj senin, kimimiz ülke ülke şehir şehir gezerken benim gibi 9-5 iş, kalan zamanda goygoy kafasında yazı geçirenler için heybemde minnak bir haz kaynağı ile karşınıza geldim.

Flappy Bird'den İntikamımızı Alıyoruz
“Sıcaklardan bunalan İstanbul insanı çareyi arabalarının arka camlarını kırmakta buldu.”

O böyle konuşacak kimse bulamayıp, sıcağın bunalmışlığı ile kanepeye uzandığımız anlarda elimizde telefon öldürdüğümüz vakitleri bilir misiniz? Heh işte bugün size anlatacağım uygulama size bu konuda hiç yardımcı olmayacak 😀 Ama bu anları zamanın görecelilik özelliğinden faydalanarak daha kısa hissetmenize yardımcı olabilecek bir oyundan bahsedeceğim size.

İki gün önce bir arkadaşımınla ettiğim keyifli sohbette bunu tartışmıştık. İnsan beyni zamanı yavaşlatabilecek güçtedir. Ama tabii bu yavaşlatma tamamen sizin algınız doğrultusunda gerçekleşebiliyor. Yeterince odaklanırsanız tıpkı bir işlemci hızı gibi beyninizin de işlem hızı artacağından bir “an”a sığdırabildiğiniz veri arttığı için o anın süre algısı sizin için uzamış oluyor. Peki beynimizi komple kapatıp oluşturduğumuz veriyi azaltırsak ne oluyor? Ta daaa zaman hızlanmış oluyor 😉 (NASA’yı aramayın, ulaştılar bana zaten)

Flappy Bird'den İntikamımızı Alıyoruz
The Persistence of Memort – Salvador Dali

İşte bu minvalde o çıktığı dönemde beynimize işkence edip, parmaklarımızdan nefret etmemize yol açacan Flappy Bird oynundan intikamımızı soğuk soğuk alarak ulaşmaya çalıştığımız o tatlı hazzı alabileceğimiz bir oyun olan “Flappy Dunk”tan bahsetmek istiyorum size.

Flappy Bird'den İntikamımızı Alıyoruz

Şimdi bu adam bu kadar destansı girdi, hayatın sırrını bizimle paylaşacak beklentisinde olan arkadaşlar küfretip gitmeden önce bu oynun içeriğinden bahsetmek istiyorum.

Ufacık tefecik bir oyun olan Flappy Dunk, kurulumu kısa oynanması kolay bir oyun. Tıpkı Flappy Bird’de olduğu gibi parmaklarımız ile bu sefer bir kuş yerine kanatları olan bir basketbol topunu sektiriyoruz. Eh ne değişti yine sağa sola çarpıp düşecek ve biz kafayı yiyeceğiz mi diyorsunuz? Hayır bu topu potaların içerisinden geçirmeye çalışıyoruz ve Flappy Bird’e göre çok daha affedici bir oynayış ile karşı karşıyayız.

“Deliksiz” diye tabir ettiğimiz atışları yapabilirseniz ekstra puan alabildiğiniz oyunda top potanın kenarına değerse çok tatlı bir sekme hissi ile yolumuza devam edebiliyoruz. Bu da bize keyifli ve kafayı yedirtmeyen ama yeterli seviyede zorlayıcı bir oynayış sunuyor. Hele ki topu yükseltip yükseltip potanın üstüne bırakma hissi anlatılmaz yaşanır cinsten.

Flappy Bird'den İntikamımızı Alıyoruz

Yapımcımız oyna ölü bir oyun hissi taşımasın diye bir özellik daha eklemiş ki çok da iyi etmiş. O da Challenge‘lar. Toplam 30 tane bulunan bu challengelar ile hem tamamlama hissi ile şevk kazanıyor hem de sürekli tekrar eden bir oynayış şeklinden kurtulmuş oluyoruz.

Flappy Bird'den İntikamımızı Alıyoruz

Farklı skinler ile şeklini değiştirebildiğimiz uçan basketbol topumuz ile keyfi dakikalar bizi bekliyor. Peki günümüz şartlarında hiçbir güzelliğin karşılıksız olmadığını beynine kazımış olan arkadaşların soracağı soruyu da cevaplayayım. Bu sefer bize kafayı ne yedirtecek?

Flappy Bird'den İntikamımızı Alıyoruz

Oyun içi reklamlar… Evet oyun ücretsiz olduğu için bir kaynağa dayanması gerekiyor ama arkadaş her elin sonunda sesi çok yüksek ve geçme süresi uzun olan bu reklamları koymak nedir? Sanırım oynumuzun yapımcısı oynunun farkında var uzun soluklu bir trending süreci yaşamayacağını biliyor. Bundan dolayı en kısa sürede en yüksek kazancı sağlama amacında. Bundan dolayı size tavsiyem sesi biraz kısmanız.

Kesinlike göz atmanızı istediğim bir oyun olan Flappy Dunk ile içinde bulunduğunuz sıkıntının hemen geçmesi ve beklediğiniz sıranın hemen gelmesi dileğiyle.

Unutmadan ne zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın “Let it be” arkadaşlar…

Yakında güzel süprizler ile görüşmek üzere.

Kalın Sağlıcakla..-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir