Facebook ile Paylaşmamanız Gereken 3 Bilgi | kooplog.com

Facebook ile Paylaşmamanız Gereken 3 Bilgi


Hepimiz sosyal medyada gereksiz bilgi paylaşmanın azizliğini yaşamışızdır. Çocukluk arkadaşımıza ders çalışıyorum diyip barda check-in atmalar, telefon numarası ekleyip kişisel sapığımızı edinmeler ve daha neler neler. Bu özel bilgileri güvenlik sorularıyla bile paylaşmayı sıkıcı ve gereksiz bulan bizler sosyal medya hesaplarımızda çok rahat paylaşıyoruz. Her ne kadar biz o güvenlik sorularından nefret etsek de parolayı unuttuğumuzda hayat kurtarırlar. Güvenlik soruları önemlidir; bir hacker için çok önemlidir mesela sosyal medya hesaplarınızdan edindiği bilgilerle bu güvenlik duvarını çok kolay geçebilir. Bu yüzden işte size paylaşmamanız gerekenler:

1) Adresiniz

Peki kabul edelim bunu kimse asla yapmaz ama yine de dikkatli olmakta fayda var. Postlarınızda adresinizin görünmediğine emin olun. Neden mi? Çünkü tatil fotoğrafı atmayı seven bir tipseniz herkese "hey bakın ben tatildeyim evimi soymak için mükemmel fırsat" daveti gönderiyorsunuz demektir o yüzden az dikkat edin.

2) Telefon Numaranız

''Arkadaşlar numaramı değiştirdim 05****** ''. Harbiden bunu yapmaya devam ediyor muyuz? Lütfen sakince bırakın. Facebook arkadaşlarımızın çoğunu tanımıyoruz bile. Hepimiz pişman olacağımız kişilere numaramızı verdik zamanında ama Facebook'ta afiş etmek biraz kendiniz aranıyormuşsunuz gibi. Bu durum sapığın birini peşinize takabilir hatta geceyarısı aramalarla ilişkinize zarar verebilir.

3) Doğum Tarihiniz

Biliyorum biraz rahatsız edici, herkes doğum günü mesajları almayı sever ama güvenlik endişeniz varsa o bilgiden hemen kurtulun çünkü doğum tarihi en popüler güvenlik sorularından biri.


Beğendiniz mi? Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın!

Fikrinizi alalım?

Bayıldım! Bayıldım!
2
Bayıldım!
Çok Eğlenceli Çok Eğlenceli
3
Çok Eğlenceli
Çok Faydalı Çok Faydalı
9
Çok Faydalı
Çok İyi! Çok İyi!
4
Çok İyi!
Ehh İşte.. Ehh İşte..
2
Ehh İşte..
Zaman Kaybı Zaman Kaybı
2
Zaman Kaybı

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum aç

Hesabınız mı yok?
Hesap oluştur

Şifreni sıfırla

Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç

Hesap oluştur

Captcha!
Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç
İçerik türünü seçin
Anket
Yazı