Evde Kalma Süresini Kitap Okuyarak Geçirenlere Kitap Önerileri

Evde Kalma Süresini Kitap Okuyarak Geçirenlere Kitap Önerileri

Evde Kalma Süresini Kitap Okuyarak Geçirenlere Kitap Önerileri

Bin Muhteşem Güneş

Yazar= Khaled Hosseını

Konu= Afganistan’da geçen olaylar iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden çektikleri zorlukları, savaşın oluşturduğu çaresizlikleri ve acıları anlatmaktadır. Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan geçmişe gömülü aşklar. Uçurtma avcısını okuduysanız yazarın bu kitabını da çok seveceksiniz.

Böğürtlen Kışı

Yazar= Sarah Jio

Konu= Gazeteci bir kızın 80 yıl önce yaşanmış garip olaylara bakarken bir çocuğun kaybolma hikayesini bulur. Daha önce çocuğunu düşürmüş  bir anne olarak bu olay ilgisini çeker. Araştırmaya başlar. Olaydaki çocuğunu kaybetmiş anneye gelince çalışmak zorundadır ve kar yağan bir gün çocuğunu evde bırakarak çalışmaya gider döndüğünde çocuğu evde yoktur. Karların üzerinde çocuğun kaybolmuş oyuncağını bulur bir daha da haber alamaz. Gazeteci yazarımız anneyi ve çocuğu yeniden bir araya getirmek istemektedir.

Görme Duyma Konuşma

Yazar= Danıel Palmer

Konu= John Bodine bir gün gizemli bir telefon alır. Esrarengiz bir ses ona sıra dışı ve ürkütücü bir oyun oynamayı teklif eder. John buna anlam veremese de, karşı tarafı dinlediğinde bu oyunu oynamak zorunda olduğunu anlar. Karısını ölümcül bir hastalıktan kurtarmaya çalışan John’un tek çaresi bu psikopattır. Saplantılı bir zihnin onu yönlendirmesiyle korkunç ve durdurulamaz bir suç oyunlarının içine çekilir. Psikolojik gerilim sevenler için güzel bir kitap. Ayrıca yazarın Akıl Oyunları, Aura ve Panzehir kitaplarını da okuyabilirsiniz.

Küçük Düşler Büyük Umutlar

Yazar= Kım Gruenenfelder

Konu= Evlilik partisindeki pasta piyangosu sayesinde pastanın içine yerleştirilmiş her tılsım, onu çeken kişiye kaderini değiştirmesi için ihtiyacı olan yardımı bahşedecektir. Nic kendisinin ve iki arkadaşının hangi tılsımı çekeceğini kontrol etmek için elinden geleni yapar. Ancak tılsımlar gizemli bir şekilde Nic’in ayarladığı konumundan kayar ve üç genç kadının tüm planları suya düşer.

Ardımda Kalanlar

Yazar= Ellen Marıe Wıseman

Konu=Hikaye iki kişinin ağzından anlatılmakta. İlki 1930’lu dönemlerde yaşayan bir genç kızın sevdasından dolayı babasının akıl hastanesine kapatması ve bu kızın kendisinin hasta olmadığını inandırmaya çalışırken yaşadığı olaylar, aşık olduğu genç adam ona ulaşmaya çalışırken hastaneye kapatılması ve en önemlisi kızın hamile olması ve bebeğini ondan ayırmalarını anlatıyor. Diğeri annesi hapiste olan, koruyucu bir ailenin yanında kalan kızımız. Izzy ve ailesi akıl hastanesinde kalan eski dosyaları incelerken 1930’da yaşamış kadının yazdığı günlüğü ve dosyalarını bulur ve araştırmaya başlar. Kitabı okurken duygularınıza hakim olamayacaksınız ve onlarla birlikte tüm duyguları yaşayacaksınız.

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

Yazar= Gary Small / Gigi Vorgan

Konu= Geçmişini anlatan Dr. Gary Small, psikiyatrist koltuğuna otururken hastalarına yaptığı terapi seanslarında yaşadıklarını anlatmasından oluşuyor.

Saadet Zehra
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sen Kimsin?
Sonraki
Kadın🍁

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.