Eski sevgilin seni hatırlayabilir..

Ayrıldık ve bitti belki de ihanete uğramıştık kim bilir.Herzaman ayna karşısına geçip saatler önceden hazırlandık belki de bunu yapmadık ama kokumuzu ona herzaman götürdük.olay herzaman parfüm olması değildi..

                          AŞKIN KOKUSU

 Eş seçimine burnumuz yön veriyor. Sadece parfümler değil; ter, protein maddeleri ve feromonlardan oluşan vücut kokumuz da çekicilik üzerinde etkili. Kadınların 2/3’ü eşlerinin tişörtlerine sarılmayı seviyor. Ayrıca kadın kokusu erkeklerde cinsel isteği artırabiliyor. Yumurtlama döneminde kadın kokusu değişiyor ve daha çekici hale geliyor. Ama unutmayın, bu koku, doğum kontrol hapı kullanıldığında değişiyor.

Dünyayı daima koklayarak keşfetmek çok önemli. Çocuklarımızı kokularından tanıyor, karşı konulmaz bebek kokusuna ilk andan itibaren hayran oluyoruz. Birinin o an endişeli olup olmadığını, kazanma hırsının gücünü, kokusunu duyarak sezebiliyoruz. Bu da koşullara uygun davranabilmemizi sağlıyor. Kokularla algılanma biçimimizi de değiştirebiliriz, örneğin, greyfurt içeren bir parfüm sürdüğümüzde olduğumuzdan altı yaş daha genç olduğumuz düşünülüyor! Biberiye gibi aromalar canlandırıyor, yasemin sakinleştiriyor… Bazı kokular da bizi heyecanlandırarak kalp atışlarımızı hızlandırıyor; yaz geceleri yayılan çim kokusu bunlardan biri.

Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Komşunun közü
Sonraki
Marriage Story Film İncelemesi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.